Connect with us

Politika

Promocija sporta i zdravih stilova života u Zeti

jakšić smš golubovci
photo: MPNI

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) doniralo je danas tekbol sto Srednjoj mješovitoj školi (SMŠ) u Zeti, saopšteno je iz tog Vladinog resora.

Navodi se da je MPNI nastavilo sa inicijativom promocije sporta i zdravih stilova života među mladima doniranjem devet tekbol stolova srednjim školama širom Crne Gore.

Ministarka prosvjete, nauke i inovacija Anđela Jakšić Stojanović danas je uručila tekbol sto SMŠ u Zeti, čime je nastavljena inicijativa Ministarstva usmjerena na promociju sporta i zdravih stilova života među mladima.

„Ova donacija dio je šire inicijative kojom su prethodno obuhvaćene škole u Beranama, Petnjici i Pljevljima, a sada i škole u Podgorici, Tuzima, Danilovgradu, Nikšiću i Zeti“, kaže se u saopštenju.

Dodaje se da se donacijom tekbol stolova, kao savremenog sporta koji kombinuje elemente fudbala i stonog tenisa, učenicima pruža prilika da se kroz igru dodatno motivišu na fizičku aktivnost i usvajanje zdravih stilova života.

„Ova inicijativa ima za cilj da sport približi mladima na inovativan i zabavan način“, kaže se u saopštenju.

MPNI će, u saradnji sa Tekboll savezom Crne Gore, nastaviti realizaciju aktivnosti i kada su u pitanju škole na jugu države, kako bi učenici u svim krajevima Crne Gore imali jednake uslove za bavljenje sportom“, poručuje se u saopštenju.

Reklama
Klikni da ostaviš komentar

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Politika

Knežević: Bolje biti i narkoman nego bot PES-a

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević, oštro je kritikovao, kako tvrdi, „botove i mimere“ Pokreta Evropa sad (PES), optužujući ih za višednevne napade na njega i njegovu porodicu putem društvenih mreža.

Gostujući u emisiji „Fakti“ na Adria televiziji, Knežević je kazao da su se pojedinci posljednjih dana intenzivno bavili njime i članovima njegove porodice.

„Želim samo ovim mimerima i botovima PES-a da izjavim saučešće jer su se stvarno trudili posljednjih 15 dana pljujući po meni i po mojoj porodici na svaki mogući način. I da im kažem, ima li što grđe nego biti bot i mimer Milojka Spajića i Saše Mujovića. Zamislite da primate platu zato što pljujete, recimo, po Milanu Kneževiću i po njegovoj porodici“, naveo je lider DNP-a.

Knežević je kazao da su njegovi politički protivnici uzalud pokušavali da utiču na njega kroz kampanju na internetu.

„Izgoreše nesrećnici internet i one tastature na telefonima i na kompjuterima pljujući po meni. Pa ljepše je biti narkoman nego biti bot i mimer PES-a ili bilo koga drugoga“, rekao je on.

Prema njegovim riječima, u takvim aktivnostima nijesu učestvovali samo simpatizeri PES-a.

„Nisu samo mimeri PES-a, bilo je mimera i iz ostalih struktura. Ako misle da su postigli svoj cilj, ja sam ih danas i juče i prethodnih dana u potpunosti razuvjerio“, kazao je Knežević.

On je dodao da Demokratska narodna partija neće mijenjati svoje političke stavove pod pritiskom komentara na društvenim mrežama.

„Ako su projektovali da Milan Knežević i Demokratska narodna partija mogu da promijene mišljenje zbog desetak zaludnjaka koji pišu za 500 ili 600 eura po internetu i za to rade još u državnoj upravi, onda neka građani cijene koliko mi i za šta plaćamo botove“, zaključio je Knežević.

Continue Reading

Politika

Pejović: Mujovićev izvještaj novi test za problematičnu koaliciju

boris pejović

Potpredsjednik Skupštine Crne Gore i funkcioner PES-a Boris Pejović ocijenio je da je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović napravio odlične rezultate što, kako je objavio na društvenim mrežama, pokazuje i izvještaj o njegovom radu.

Pejović je objavio i podatke iz Mujovićevog izvještaja u kojem je naznačeno da su budžetski prihodi porasli sa 129 miliona na 156,6 miliona, da su izvorni prihodi porasli za 32,3 odsto, dug smanjen na 15,5 miliona, da nije bilo novih zaduženja, te da je ostvaren suficit od 1,94 miliona eura.

“Biće zanimljivi novi razlozi i obrazloženja od nekih političkih aktera da ne glasaju ovaj izvještaj ili budu uzdržani.  Uglavnom, više nema skrivalice iza navodne odbrane od uvođenja prinudne uprave, pa će se ubrzo sve još jasnije iskristalisati”, objavio je Pejović.

On se osvrnuo na prinudnu upravu.

“Prinudnu upravu su uvodile i prethodne Vlade kao zakonski osnov, a isti oni akteri kojima to nekada nije bilo sporno, predstavljali su sada prinudnu upravu kao problematično rješenje u svrhu pravdanja problematičnih koalicija”,  poručio je Pejović.

 

Continue Reading

Politika

Knežević: Ne može jedan Singapurćanin više voljeti Podgoricu od mene

Žao mi je što sam Spajiću pokvario plan da zajedno sa Mujovićem, ujakom i ostalim lopovima iz PES-a ukrade 300 miliona eura građana Podgorice, poručio je lider Demokratske narodne partije Milan Knežević.

Knežević je reagovao nakon što je premijer Milojko Spajić poručio da i danas i zvanično možemo čestitati Milanu Kneževiću koaliciju sa DPS-om.

“Kao što je tvrdio da nema srpsko državljanstvo, da nema stan u Beogradu na vodi, da ne poznaje Do Kvona, da ne poznaje Kotlera, da ne poznaje Odovića, tako mu je i istina koalicija DNP-a sa DPS-om. Više se puta Spajić sreo sa Milom Đukanovićem i Danijelom Živkovićem u posljednjih godinu dana, nego sa rođenom majkom. A prije bilo kakve čestitke DNP-u, trebalo bi da čestita svom odborniku Rabrenoviću koaliciju sa DPS-om u Budvi. A onda i da poselami koaliciju Bošnjačke stranke sa DPS-om u Bijelom Polju. Još sad kad ga bude saslušao SDT što je Korejcima namjestio aerodrome pjevaće Milojko u Spužu: “Tiki, tiki tačke, nema više pljačke”, naveo je Knežević.

Dodao je i da ne može jedan Singapurćanin više voljeti Podgoricu od njega.

“Ipak je ovo malo i moj grad”, zaključio je Knežević.

Continue Reading

Facebook

Istaknuto

Najnovije

Istaknuto