Connect with us

Zeta

Koji od dva predsjednika SO Zeta je nesporan?

so zeta
Izvor: Dan

U Opštini Zeta trenutno vlada anarhija i neznanje što pokazuje i povlačenje odluke o razrješenju predsjednika SO Zeta Luke Krstovića iz skupštinske procedure koju je zakazao takozvani predsjednik Nebojša Domazetović, rekao je Novica Pejović, odbornik Demokrata u SO Zeta.

U povučenoj odluci inače piše „Luka Krstović razrješava se sa funkcije predsjednika Skupštine opštine Zeta…“, a u potpisu predsjednik Skupštine Nebojša Domazetović. Funkcioner Demokrata Luka Krstović smijenjen je sa funkcije predsjednika SO Zeta 25. avgusta prošle godine, a nakon toga je Upravni sud 20. februara ove godine poništio tu odluku.

“Ova odluka je i dokaz da se spremamo za nove izbore ili prinudnu upravu, jer očito ovaj put nemaju većinu za najavljenu smjenu. Znaju oni dobro još od presude Upravnog suda da SO ne može imati dva predsjednika, ali njima nije strano da krše zakone već im je to jedino što umiju “, rekao je Pejović.

Pejović kaže da će rezimirati dvije godine kako bi donekle mogao opisati nerad u Opštini.

“Podnesena čuvena inicijativa o Kosovu. Koliko je bila iskrena pokazuje podatak da na sjednicu nisu nikad smjeli da dođu i da ona nije usvojena, niti dan danas imaju petlju da je usvoje ili zakažu sjednicu sa tom tačkom. Jedini ko je to uradio je predsjednik SO iz reda Demokrata. Umeđuvremenu imamo partijska zapošljavanja, otvaranja preduzeća, kao što su Komunalno i TOZ, kojima je jedina aktivnost da im direktori primaju platu od građana. Smjena sekretara koji je jedini izlazio da brani nerad opštine zbog, kako smo čuli iz medija, „direktorice Komunalnog sa čijim radom nije bio zadovoljan“, je dokaz stanja u našoj Opštini. I još mnogo toga urađenog na štetu građana što će uskoro izaći na vidjelo”, kaže Pejović.

Odbornik koalicije „Za budućnost Zete” Vesko Rašović kazao je da u Zeti nema krize vlasti.

“Nemamo dva predsjednika SO već samo jednog, a to je Nebojša Domazetović. Tu ništa nije sporno. Onako kako dobijemo preporuku mi ćemo raditi. Tu ne postoji spor, Domazetović je legalni predsjednik. Predsjednik SO mora biti iz većine. Nikakva kriza vlasti ne postoji”, kazao je Rašović.

On se osvrnuo i na razrješenje sekretara za planiranje prostora Milana Stanovića.

“Mi smo nova Opština i tražimo najbolja rješenja na određene pozicije. Sekretari su u v.d. stanju i normalno je, ako postoji bolje rješenje da ga prihvatimo. Nema nikakve krize koalicije”, kaže Rašović.

Miroslav Boljević, odbornik DPS-a, kaže da u Zeti ne postoji odgovorna vlast, pa je kriza neminovna.

“Bolji odgovor na ovo pitanje vam mogu dati oni koji u zetskom parlametnu daju legitimitet ovom stanju. Nakon dinamičnog razvoja Zete u proteklih 20-tak godina, izgradnje bulevara, škola, vrtića, socijalnih servisa, vodovodne mreže, došli smo u situaciju da u poslednje dvije godine nemamo pristojan javni prevoz. Jednostavnije je iz žabljačkih sela zimi doći do Žabljaka nego iz Mataguža do Podgorice. Ulična rasvjeta ka Matagužima godinu i više nije puštena u rad. U Ponarima ulična rasvjeta se pali u deset sati, a prestaje sa radom u 20 časova, te su sela u mraku. Mještani su čekajući reakciju komunalnih službi Opštine krenuli sa betoniranjem rupa. Ali zato imamo situaciju sa dva predsjednika SO u isto vrijeme i gomilu službenika i rukovodilaca bez službi i referata”, kaže Boljević.

On kaže da to što imaju dva predsjednika SO govori o nefunkcionalnosti i neznavenosti vlasti.

“Ukoliko je presuda suda da je Krstović nezakonito razriješen pravosnažna, onda su sve odluke koje je parlament donio od momenta razrješenja nezakonite. Nažalost, više nego dovoljno je razloga za preispitivanje odgovornosti i vraćanje mandata građanima”, rekao je Boljević.

 

Izvor: Dan

 

Reklama
Klikni da ostaviš komentar

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Zeta

ZetaCast: Luka Krstović o Zeti, poljoprivredi i izazovima lokalne politike

U trećoj epizodi podkasta ZetaCast gost je bio Luka Krstović, odbornik u Skupštini opštine Zeta, ekonomista i uspješan poljoprivredni proizvođač.

U podkastu smo govorili o njegovom životnom putu, od školskih dana i studija ekonomije, preko razvoja porodičnog biznisa u poljoprivredi, do ulaska u politiku i rada u lokalnoj samoupravi.

Krstović je podijelio svoje stavove o razvoju Zete, položaju poljoprivrednika, izazovima sa kojima se suočavaju mladi ljudi, kao i o tome kako uskladiti porodični život, posao i političke obaveze.

Continue Reading

Priroda i društvo

Uspjeh đaka SMŠ “Golubovci” na takmičenju u Turskoj: Srebro Blažu Đuretiću

Učenik obrazovnog programa Kuvar u Srednjoj mješovitoj školi „Golubovci“, Blažo Đuretić, ostvario je izuzetan uspjeh na međunarodnom kulinarskom takmičenju u Turskoj, osvojivši srebrnu medalju kao član tima Udruženja šefova kuhinja Crne Gore.

Mirko Popović, profesor kulinarstva, rekao je da je Blažo na najbolji način predstavio školu, kao i državu.

“Nakon međunarodnog takmičenja u Novom Pazaru gdje je pokazao umijeće i znanje i osvojio treće mjesto Blaža Đuretića pozvali su iz Udruženja šefova kuhinje Crne Gore da učestvuje na takmičenju u Turskoj. Ponosni smo na učenika koji je pokazao sve što je naučio u školi i predstavio nas na najbolji mogući način”,  rekao je Popović.

Continue Reading

Zeta

Na Anovima otvoren Omladinski servis

Zeta je dobila Omladinski servis koji je juče svečano otvoren na Anovima, a čiji je administrator Nemanja Panić. Ovaj objekat Opština je otvorila u saradnji sa Ministarstvom sporta i mladih i Programom Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP).

Stalna predstavnica UNDP-a u Crnoj Gori Ekatarina Paniklova kazala je da se i Zeta pridružila opštinama koje ulažu u infrastraktiru za mlade i stvaraju prostor za ideje, inicijative i saradnju mladih sa lokalnim samoupravama.

“Omladinski servis je sigurno mjesto gdje mladi mogu da uče, razvijaju talente i pripremaju se za učešće i razvoj svojih zajednica i generalno za život. Ulaganje u mlade važno je i za evropske integracije Crne Gore, jer znači ulaganje u ljude, ljudska prava, zajedništvo i ekonomski razvoj. Posebno nam je drago što ste se kao nova opština, od samog početka jasno opredijelili da mladi budu u centru”,  kaže Paniklova.

Direktor direktorata za mlade u Ministarstvu sporta i mladih Darko Stojanović kaže da je ovo 13 Odmladinski servis u Crnoj Gori.

“Ne dozvolite da vam drugi kreiraju politike i budućnost. Podignite glas za svoja prava, a kod nas u ministarstvu imamo maksimu da ništa što se tiče mladih ljudi ne možemo da radimo bez njih. Nastavite da se uključujete, da što više tražite i zahtijevate, jer sve te politike treba da se rade zbog vas i za vas”,  kazao je Stojanović.

Predsjednik Opštine ZetaMihailo Asanović rekao je da nije otvoren samo objekat, već mogućnosti za sve mlade u Zeti. Mladima je poručio da je ovo njihov servis, te da će u njemu imati prostor za ideje, edukacije, radionice, projekte, druženje i aktivizam.

“Cilj nam je da Zeta bude opština iz koje mladi ne odlaze, već u kojoj ostaju, stvaraju i grade svoju budućnost. Želimo da budete aktivni učesnici u donošenju odluka koje se tiču vaše generacije i cijele zajednice. Neka današnji dan bude početak jednog novog poglavlja za omladinu Zete”,  rekao je Asanović.

Administrator Omladinskog servisa Nemanja Panić kaže da su otvorili mjesto susreta, ideja i kreativnosti za sve mlade ljude.

“Otvaranje Omladinskog servisa predstavlja veliki korak ka ostvarenju onoga čemu svi težimo, a to je da mladi imaju priliku da razvijaju potencijal, iskažu misli i aktivno učestvuju u oblikovanju budućnosti Zete. Vjerujemo da će servis biti mjesto gdje će se pokretati značajne inicijative, stvarati nove ideje i graditi snažne konekcije među mladima”, kaže Panić.

Poručio je mladima da iskoriste prilike koje im se pružaju, te da budu hrabri, aktivni i istrajni u ostvarenju ciljeva.

“Vaša kreacija, glas i učešće su od neprocjenjivog značaja. Važno je da znate da se ne otvara samo jedna obična kancelarija već vaša druga kuća”,  istakao je Panić.

 

Izvor: DAN

Continue Reading

Facebook

Istaknuto

Najnovije

Istaknuto