Connect with us

Politika

Kabinet predsjednika: Samo je pitanje vremena kada će Sporazum sa UAE pasti na Ustavnom sudu

predsjednik crne gore

Iako Ustavni sud juče nije donio odluku, glasanje sudija u značajnoj mjeri je potvrdilo manjkavosti Sporazuma na koje smo ukazivali od samog početka.

“Upravo zbog brojnih ustavno-pravnih sumnji predsjednik je Sporazum vratio Skupštini na ponovno odlučivanje, a iste su kasnije i potvrđene od strane uglednih profesora i stručnjaka na javnoj raspravi koju je organizovao Ustavni sud po ovom pitanju”, saopšteno je iz kabinete Predsjednika.

Kako navode, da je Ustavni sud imao puni sastav, Crna Gora ne bi došla u ovu situaciju, a stvarni razlog njegovog nepopunjavanja se vidio juče upravo na ovom slučaju. Nažalost, kao i više puta do sada, vlast je stavila lični i partijski interes iznad javnog.

“Međutim, i u krnjem sastavu od šest sudija, jasno je da troje sudija aktuelnog saziva Ustavnog suda smatra da sporazum nije u skladu sa Ustavom. To znači da bi u slučaju da makar jedno od dvoje predloženih sudija dijeli takav pravni stav Sporazum bio oboren na Ustavnom sudu. Ovu činjenicu veoma dobro zna i Vlada Crne Gore, ali uprkos tome nastavlja da dezavuiše i domaću javnost, i naše UAE partnere. Ali možete lagati neke ljudi sve vrijeme, sve ljude neko vrijeme, ali ne možete lagati sve ljude sve vrijeme”, piše u saopštenju.

Podsjetili su da je jednoj sutkinji Skupština Crne Gore u decembru 2025. godine neustavno produžila vršenje sudijske funkcije, a jučerašnje glasanje je dodatno rasvijetlilo razloge takve odluke. Istovremeno, ista parlamentarna većina već gotovo godinu dana odbija da izabere sudije koje predlaže predsjednik, čime direktno ugrožava funkcionalnost Ustavnog suda.

“Ovaj sporazum je od prvog dana opterećen ozbiljnim pravnim i institucionalnim sumnjama. Umjesto jasnih odgovora, javnost mjesecima sluša propagandu o navodnom „istorijskom poslu“. To nije model odgovorne države. To je stari i pokvareni DPS model netransparentnih dogovora iza zatvorenih vrata i rasprodaje državne imovine.  Građani Crne Gore ne žele državu prečica i političkih trgovina, bez obzira na to ko ih sprovodi, bilo da je riječ o nekadašnjoj ili sadašnjoj vlasti. Zato jasno poručujemo: nema tog sporazuma, nema tog investitora i nema tog političkog dogovora koji može biti iznad Ustava Crne Gore i interesa naših građana”, zaključuje se u saopštenju Kabineta predsjednika Crne Gore.

Reklama
Klikni da ostaviš komentar

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Politika

Knežević: Bolje biti i narkoman nego bot PES-a

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević, oštro je kritikovao, kako tvrdi, „botove i mimere“ Pokreta Evropa sad (PES), optužujući ih za višednevne napade na njega i njegovu porodicu putem društvenih mreža.

Gostujući u emisiji „Fakti“ na Adria televiziji, Knežević je kazao da su se pojedinci posljednjih dana intenzivno bavili njime i članovima njegove porodice.

„Želim samo ovim mimerima i botovima PES-a da izjavim saučešće jer su se stvarno trudili posljednjih 15 dana pljujući po meni i po mojoj porodici na svaki mogući način. I da im kažem, ima li što grđe nego biti bot i mimer Milojka Spajića i Saše Mujovića. Zamislite da primate platu zato što pljujete, recimo, po Milanu Kneževiću i po njegovoj porodici“, naveo je lider DNP-a.

Knežević je kazao da su njegovi politički protivnici uzalud pokušavali da utiču na njega kroz kampanju na internetu.

„Izgoreše nesrećnici internet i one tastature na telefonima i na kompjuterima pljujući po meni. Pa ljepše je biti narkoman nego biti bot i mimer PES-a ili bilo koga drugoga“, rekao je on.

Prema njegovim riječima, u takvim aktivnostima nijesu učestvovali samo simpatizeri PES-a.

„Nisu samo mimeri PES-a, bilo je mimera i iz ostalih struktura. Ako misle da su postigli svoj cilj, ja sam ih danas i juče i prethodnih dana u potpunosti razuvjerio“, kazao je Knežević.

On je dodao da Demokratska narodna partija neće mijenjati svoje političke stavove pod pritiskom komentara na društvenim mrežama.

„Ako su projektovali da Milan Knežević i Demokratska narodna partija mogu da promijene mišljenje zbog desetak zaludnjaka koji pišu za 500 ili 600 eura po internetu i za to rade još u državnoj upravi, onda neka građani cijene koliko mi i za šta plaćamo botove“, zaključio je Knežević.

Continue Reading

Politika

Pejović: Mujovićev izvještaj novi test za problematičnu koaliciju

boris pejović

Potpredsjednik Skupštine Crne Gore i funkcioner PES-a Boris Pejović ocijenio je da je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović napravio odlične rezultate što, kako je objavio na društvenim mrežama, pokazuje i izvještaj o njegovom radu.

Pejović je objavio i podatke iz Mujovićevog izvještaja u kojem je naznačeno da su budžetski prihodi porasli sa 129 miliona na 156,6 miliona, da su izvorni prihodi porasli za 32,3 odsto, dug smanjen na 15,5 miliona, da nije bilo novih zaduženja, te da je ostvaren suficit od 1,94 miliona eura.

“Biće zanimljivi novi razlozi i obrazloženja od nekih političkih aktera da ne glasaju ovaj izvještaj ili budu uzdržani.  Uglavnom, više nema skrivalice iza navodne odbrane od uvođenja prinudne uprave, pa će se ubrzo sve još jasnije iskristalisati”, objavio je Pejović.

On se osvrnuo na prinudnu upravu.

“Prinudnu upravu su uvodile i prethodne Vlade kao zakonski osnov, a isti oni akteri kojima to nekada nije bilo sporno, predstavljali su sada prinudnu upravu kao problematično rješenje u svrhu pravdanja problematičnih koalicija”,  poručio je Pejović.

 

Continue Reading

Politika

Knežević: Ne može jedan Singapurćanin više voljeti Podgoricu od mene

Žao mi je što sam Spajiću pokvario plan da zajedno sa Mujovićem, ujakom i ostalim lopovima iz PES-a ukrade 300 miliona eura građana Podgorice, poručio je lider Demokratske narodne partije Milan Knežević.

Knežević je reagovao nakon što je premijer Milojko Spajić poručio da i danas i zvanično možemo čestitati Milanu Kneževiću koaliciju sa DPS-om.

“Kao što je tvrdio da nema srpsko državljanstvo, da nema stan u Beogradu na vodi, da ne poznaje Do Kvona, da ne poznaje Kotlera, da ne poznaje Odovića, tako mu je i istina koalicija DNP-a sa DPS-om. Više se puta Spajić sreo sa Milom Đukanovićem i Danijelom Živkovićem u posljednjih godinu dana, nego sa rođenom majkom. A prije bilo kakve čestitke DNP-u, trebalo bi da čestita svom odborniku Rabrenoviću koaliciju sa DPS-om u Budvi. A onda i da poselami koaliciju Bošnjačke stranke sa DPS-om u Bijelom Polju. Još sad kad ga bude saslušao SDT što je Korejcima namjestio aerodrome pjevaće Milojko u Spužu: “Tiki, tiki tačke, nema više pljačke”, naveo je Knežević.

Dodao je i da ne može jedan Singapurćanin više voljeti Podgoricu od njega.

“Ipak je ovo malo i moj grad”, zaključio je Knežević.

Continue Reading

Facebook

Istaknuto

Najnovije

Istaknuto