Zeta
Formirano penzionersko udruženje Zete: Opštini će tražiti prostorije
Formirano je Udruženje penzionera Zete na čijem je čelu Dragan Šuškavčević. Nakon osamostaljivanja Opštine, penzioneri su formirali svoje udruženje koje broji 2.368 članova raspoređenih u šest mjesnih udruženja.
“S obzirom na to da smo novoformirano udruženje i da tek treba da stvaramo uslove za rad očekujem da ćemo imati dobru saradnju prije svega sa Opštinom Zeta. Jedino što treba da radimo je da podignemo standard penzionera. Takođe, prioritet nam je da stvorimo neke normalne uslove za rad, da imamo prostorije, ali i klub penzionera. Očekujemo da će nam Opština dati neke prostorije ukoliko budu imali gdje bi otvorili klub penzionera i tu bi se okupljala starija populacija. Nadamo se da će nam izaći u susret. Tražio sam prijem kod predsjednika Opštine i očekujem podršku. Već sam bio kod direktora Fonda PIO Ranka Aligrudića koji nam je rekao da će pomoći koliko budu mogli. Mi nemamo ni računar, ni stolove ni stolice. Sve što imamo pomogli su nam iz Udruženja penzionera Podgorice. Obratili smo se i Udruženju penzionera Crne Gore, od kojih takođe imamo obećanje da će nam pomoći”, kazao je Šuškavčević.
Šuškavčević kaže da su zadovoljni dosadašnjom saradnjom sa podgoričkim udruženjem penzionera.
“Poslao sam zahtjev da nam odvoje naše penzionere od Podgorice, kako bi članarina bila uplaćivana nama. To treba Fond PIO da reguliše. Mislim da će se to brzo završiti, jer nam je to jedini izvor finansiranja. Planiram da obiđem sve privredne organizacije na teritoriji Zete i da tražim da nam pomognu koliko mogu. Koliko god mogu, nama je dobrodošlo. Pomoć nam je zaista potrebna, makar da kancelarije sredimo, jer tu nemamo ni vodu, ni internet, ni računar. Nadam se da ćemo sve to da upristojimo. Obećali su nam iz Udruženja penzionera Crne Gore da će uplatiti 1.000 eura kao pomoć da krenemo sa radom jer smo se tek formirali i dobili pečat”, rekao je Šuškavčević.
On je istakao da još nijesu izabrali potpredsjednika i sekretara udruženja.
Milivoje Vujačić, predsjednik Mjesnog udruženja Golubovci, kaže da je Šuškavčević jednoglasno izabran.
“Imamo šest mjesnih udruženja Golubovci, Mataguži, Bijelo Polje, Goričani, Cijevna i Botun i nijesmo mijenjali predsjednike. Poslaćemo zahtjeve na nekoliko adresa da nam pomognu, jer smo tek na početku. Naše udruženje boriće se za bolji položaj penzionera Zete. Obratićemo se i našoj Opštini i očekujemo pomoć, ali i firmama u Zeti”, ističe Vujačić.
Vujačić kaže da su bili zadovoljni saradnjom sa podgoričkem udruženjem, te se nada da će se ta saradnja nastaviti.
Izvor: Dan
Zeta
ZetaCast: Luka Krstović o Zeti, poljoprivredi i izazovima lokalne politike
U trećoj epizodi podkasta ZetaCast gost je bio Luka Krstović, odbornik u Skupštini opštine Zeta, ekonomista i uspješan poljoprivredni proizvođač.
U podkastu smo govorili o njegovom životnom putu, od školskih dana i studija ekonomije, preko razvoja porodičnog biznisa u poljoprivredi, do ulaska u politiku i rada u lokalnoj samoupravi.
Krstović je podijelio svoje stavove o razvoju Zete, položaju poljoprivrednika, izazovima sa kojima se suočavaju mladi ljudi, kao i o tome kako uskladiti porodični život, posao i političke obaveze.
Priroda i društvo
Uspjeh đaka SMŠ “Golubovci” na takmičenju u Turskoj: Srebro Blažu Đuretiću
Učenik obrazovnog programa Kuvar u Srednjoj mješovitoj školi „Golubovci“, Blažo Đuretić, ostvario je izuzetan uspjeh na međunarodnom kulinarskom takmičenju u Turskoj, osvojivši srebrnu medalju kao član tima Udruženja šefova kuhinja Crne Gore.
Mirko Popović, profesor kulinarstva, rekao je da je Blažo na najbolji način predstavio školu, kao i državu.
View this post on Instagram
“Nakon međunarodnog takmičenja u Novom Pazaru gdje je pokazao umijeće i znanje i osvojio treće mjesto Blaža Đuretića pozvali su iz Udruženja šefova kuhinje Crne Gore da učestvuje na takmičenju u Turskoj. Ponosni smo na učenika koji je pokazao sve što je naučio u školi i predstavio nas na najbolji mogući način”, rekao je Popović.
Zeta
Na Anovima otvoren Omladinski servis
Zeta je dobila Omladinski servis koji je juče svečano otvoren na Anovima, a čiji je administrator Nemanja Panić. Ovaj objekat Opština je otvorila u saradnji sa Ministarstvom sporta i mladih i Programom Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP).
Stalna predstavnica UNDP-a u Crnoj Gori Ekatarina Paniklova kazala je da se i Zeta pridružila opštinama koje ulažu u infrastraktiru za mlade i stvaraju prostor za ideje, inicijative i saradnju mladih sa lokalnim samoupravama.
“Omladinski servis je sigurno mjesto gdje mladi mogu da uče, razvijaju talente i pripremaju se za učešće i razvoj svojih zajednica i generalno za život. Ulaganje u mlade važno je i za evropske integracije Crne Gore, jer znači ulaganje u ljude, ljudska prava, zajedništvo i ekonomski razvoj. Posebno nam je drago što ste se kao nova opština, od samog početka jasno opredijelili da mladi budu u centru”, kaže Paniklova.
Direktor direktorata za mlade u Ministarstvu sporta i mladih Darko Stojanović kaže da je ovo 13 Odmladinski servis u Crnoj Gori.
“Ne dozvolite da vam drugi kreiraju politike i budućnost. Podignite glas za svoja prava, a kod nas u ministarstvu imamo maksimu da ništa što se tiče mladih ljudi ne možemo da radimo bez njih. Nastavite da se uključujete, da što više tražite i zahtijevate, jer sve te politike treba da se rade zbog vas i za vas”, kazao je Stojanović.
Predsjednik Opštine ZetaMihailo Asanović rekao je da nije otvoren samo objekat, već mogućnosti za sve mlade u Zeti. Mladima je poručio da je ovo njihov servis, te da će u njemu imati prostor za ideje, edukacije, radionice, projekte, druženje i aktivizam.
“Cilj nam je da Zeta bude opština iz koje mladi ne odlaze, već u kojoj ostaju, stvaraju i grade svoju budućnost. Želimo da budete aktivni učesnici u donošenju odluka koje se tiču vaše generacije i cijele zajednice. Neka današnji dan bude početak jednog novog poglavlja za omladinu Zete”, rekao je Asanović.
Administrator Omladinskog servisa Nemanja Panić kaže da su otvorili mjesto susreta, ideja i kreativnosti za sve mlade ljude.
“Otvaranje Omladinskog servisa predstavlja veliki korak ka ostvarenju onoga čemu svi težimo, a to je da mladi imaju priliku da razvijaju potencijal, iskažu misli i aktivno učestvuju u oblikovanju budućnosti Zete. Vjerujemo da će servis biti mjesto gdje će se pokretati značajne inicijative, stvarati nove ideje i graditi snažne konekcije među mladima”, kaže Panić.
Poručio je mladima da iskoriste prilike koje im se pružaju, te da budu hrabri, aktivni i istrajni u ostvarenju ciljeva.
“Vaša kreacija, glas i učešće su od neprocjenjivog značaja. Važno je da znate da se ne otvara samo jedna obična kancelarija već vaša druga kuća”, istakao je Panić.
Izvor: DAN
-
Politika3 дана ranijeKnežević: Ne može jedan Singapurćanin više voljeti Podgoricu od mene
-
Politika4 дана ranijeMujović: DNP sarađuje sa DPS-om jer mora da vraća dugove
-
Kolumne3 дана ranijeВук Бачановић: Кратка историја народа који је случајно залутао у сопствену прошлост
-
Politika3 дана ranijePerić izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada
-
Politika3 дана ranijeSpajić: Danas Kneževiću i zvanično možemo čestitati koaliciju sa DPS-om
-
Politika1 дан ranijeKnežević: Bolje biti i narkoman nego bot PES-a
-
Hronika4 дана ranijeU Zeti oduzeto 1.907 paklica cigareta
-
Sport2 дана ranijeRK Zeta na “Mini Trofeju Trebjese”: Najmlađe rukometašice napravile važne korake

