Connect with us

Politika

Vraneš kvari “idilu” u NSD-u

Saopštenje nakon redovne sjednice Opštinskog odbora Nova srpska demokratija u Pljevljima, održane uz saglasnost predsjednika stranke Andrija Mandić, trebalo je da pošalje poruku o stabilnosti i unutarstranačkom jedinstvu. Međutim, svega par sati kasnije, tu poruku je javno doveo u pitanje jedan od prozvanih aktera Dario Vraneš, aktuelni gradonačelnik Pljevalja.

Iz OO NSD Pljevlja je saopšteno da je sjednicom predsjedavao Milan Lekić, da su analizirani politički procesi i definisani pravci daljeg djelovanja, te da je odbor “jednoglasno ocijenio da NSD ostaje najstabilniji politički faktor u opštini”. Posebno je naglašeno da je sjednicom “još jednom potvrđeno jedinstvo stranke i odgovornost prema biračima”.

U istom saopštenju objavljeni su i kadrovski izbori, među kojima i odluka da za potpredsjednike Opštinskog odbora na predlog Milana Lekića budu izabrani Milica Rondović, Bojan Strunjaš, Dario Vraneš i Slobodan Radović. Za predsjednicu foruma žena izabrana je Ana Jović, a za predsjednika mladih Neđeljko Ristić.

Međutim, upravo je ime Darija Vraneša ubrzo postalo povod za javni spor. Vraneš je reagovao oštrim demantijem, tvrdeći da nije izabran za potpredsjednika, da je riječ o “lažnoj vijesti” i da je njegovo ime uvršteno bez njegove saglasnosti.

On je naveo da se u vrijeme održavanja sjednice nalazio u Gornjoj Gradini na obilježavanju proboja logora Jasenovac, te da je dan ranije jasno saopštio predsjedniku Opštinskog odbora Milanu Lekiću da ne prihvata da bude biran na način na koji je sjednica organizovana.

Vraneš je istakao i da je svjesno odbio da prisustvuje sjednici, koju je nazvao “farsom”, te najavio obraćanje centralnim organima stranke.

“Lažna vijest da sam izabran za potpredsjednika OO NSD me je zatekla u Gornjoj Gradini na današnjoj ceremoniji obilježavanja proboja logora Jasenovac. Oštro demantujem da sam izabran za potpredsjednika stranke. Današnja objava o mom imenovanju je samo još jedna podmetačina Milana Lekića. Gospodinu Lekiću sam juče poslijepodne jasno i nedvosmisleno rekao da ne pristajem da budem izabran za potpredsjednika stranke na način na koji je on to upravo danas organizovao. Današnjoj farsi od sjednice sam čak odbio da prisustvujem. O klasičnoj podmetačini gospodina Lekića u najskorije vrijeme obavijestiću i centralne organe stranke. Po cijenu života, a kamoli nekakve funkcije, neću pristati da izdam interes građana Pljevalja i pristati na stvari protiv kojih sam se upravo borio, a sada ih radi gospodin Lekić”, poručio je Vraneš.

Iz OO NSD Pljevlja je saopšteno da je jednoglasno izabrano Predsjedništvo opštinskog odbora u koje su po funkciji ušli predsjednik i četiri potpredsjednika, predsjednik Kluba odbornika NSD Pljevlja – Marko Potparić, kao i dugogodišnji istaknuti članovi i funkcioneri: Dragoljub Krezović, Vuk Zuković i Violeta Laković. U sastavu Predsjedništva nalaze se i predsjednica Foruma žena i predsjednik Kluba mladih.

Kako navode, Opštinski odbor je ovlastio Predsjedništvo da se pobrine oko organizacije stranačke slave – Svetog Vasilija Ostroškog.

“Današnjom sjednicom stranka je još jednom potvrdila jedinstvo i pokazala odgovornost prema svojim glasačima”, poručeno je iz OO NSD Pljevlja.

Ova poruka iz zvaničnog saopštenja o “potvrđenom jedinstvu”istog dana je dovedena u pitanje javnim istupom jednog od navodno izabranih potpredsjednika, što je ovom događaju dalo obilježje otvorenog unutarstranačkog neslaganja u pljevaljskom odboru Nove srpske demokratije.

Reklama
Klikni da ostaviš komentar

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Politika

Knežević: Bolje biti i narkoman nego bot PES-a

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević, oštro je kritikovao, kako tvrdi, „botove i mimere“ Pokreta Evropa sad (PES), optužujući ih za višednevne napade na njega i njegovu porodicu putem društvenih mreža.

Gostujući u emisiji „Fakti“ na Adria televiziji, Knežević je kazao da su se pojedinci posljednjih dana intenzivno bavili njime i članovima njegove porodice.

„Želim samo ovim mimerima i botovima PES-a da izjavim saučešće jer su se stvarno trudili posljednjih 15 dana pljujući po meni i po mojoj porodici na svaki mogući način. I da im kažem, ima li što grđe nego biti bot i mimer Milojka Spajića i Saše Mujovića. Zamislite da primate platu zato što pljujete, recimo, po Milanu Kneževiću i po njegovoj porodici“, naveo je lider DNP-a.

Knežević je kazao da su njegovi politički protivnici uzalud pokušavali da utiču na njega kroz kampanju na internetu.

„Izgoreše nesrećnici internet i one tastature na telefonima i na kompjuterima pljujući po meni. Pa ljepše je biti narkoman nego biti bot i mimer PES-a ili bilo koga drugoga“, rekao je on.

Prema njegovim riječima, u takvim aktivnostima nijesu učestvovali samo simpatizeri PES-a.

„Nisu samo mimeri PES-a, bilo je mimera i iz ostalih struktura. Ako misle da su postigli svoj cilj, ja sam ih danas i juče i prethodnih dana u potpunosti razuvjerio“, kazao je Knežević.

On je dodao da Demokratska narodna partija neće mijenjati svoje političke stavove pod pritiskom komentara na društvenim mrežama.

„Ako su projektovali da Milan Knežević i Demokratska narodna partija mogu da promijene mišljenje zbog desetak zaludnjaka koji pišu za 500 ili 600 eura po internetu i za to rade još u državnoj upravi, onda neka građani cijene koliko mi i za šta plaćamo botove“, zaključio je Knežević.

Continue Reading

Politika

Pejović: Mujovićev izvještaj novi test za problematičnu koaliciju

boris pejović

Potpredsjednik Skupštine Crne Gore i funkcioner PES-a Boris Pejović ocijenio je da je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović napravio odlične rezultate što, kako je objavio na društvenim mrežama, pokazuje i izvještaj o njegovom radu.

Pejović je objavio i podatke iz Mujovićevog izvještaja u kojem je naznačeno da su budžetski prihodi porasli sa 129 miliona na 156,6 miliona, da su izvorni prihodi porasli za 32,3 odsto, dug smanjen na 15,5 miliona, da nije bilo novih zaduženja, te da je ostvaren suficit od 1,94 miliona eura.

“Biće zanimljivi novi razlozi i obrazloženja od nekih političkih aktera da ne glasaju ovaj izvještaj ili budu uzdržani.  Uglavnom, više nema skrivalice iza navodne odbrane od uvođenja prinudne uprave, pa će se ubrzo sve još jasnije iskristalisati”, objavio je Pejović.

On se osvrnuo na prinudnu upravu.

“Prinudnu upravu su uvodile i prethodne Vlade kao zakonski osnov, a isti oni akteri kojima to nekada nije bilo sporno, predstavljali su sada prinudnu upravu kao problematično rješenje u svrhu pravdanja problematičnih koalicija”,  poručio je Pejović.

 

Continue Reading

Politika

Knežević: Ne može jedan Singapurćanin više voljeti Podgoricu od mene

Žao mi je što sam Spajiću pokvario plan da zajedno sa Mujovićem, ujakom i ostalim lopovima iz PES-a ukrade 300 miliona eura građana Podgorice, poručio je lider Demokratske narodne partije Milan Knežević.

Knežević je reagovao nakon što je premijer Milojko Spajić poručio da i danas i zvanično možemo čestitati Milanu Kneževiću koaliciju sa DPS-om.

“Kao što je tvrdio da nema srpsko državljanstvo, da nema stan u Beogradu na vodi, da ne poznaje Do Kvona, da ne poznaje Kotlera, da ne poznaje Odovića, tako mu je i istina koalicija DNP-a sa DPS-om. Više se puta Spajić sreo sa Milom Đukanovićem i Danijelom Živkovićem u posljednjih godinu dana, nego sa rođenom majkom. A prije bilo kakve čestitke DNP-u, trebalo bi da čestita svom odborniku Rabrenoviću koaliciju sa DPS-om u Budvi. A onda i da poselami koaliciju Bošnjačke stranke sa DPS-om u Bijelom Polju. Još sad kad ga bude saslušao SDT što je Korejcima namjestio aerodrome pjevaće Milojko u Spužu: “Tiki, tiki tačke, nema više pljačke”, naveo je Knežević.

Dodao je i da ne može jedan Singapurćanin više voljeti Podgoricu od njega.

“Ipak je ovo malo i moj grad”, zaključio je Knežević.

Continue Reading

Facebook

Istaknuto

Najnovije

Istaknuto