fbpx
Connect with us

Hronika

Uhapšeno osam policajaca, krivične protiv 27 stranaca

Danilo Šaranović

Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović kazao je da je Odjeljenje unutrašnje kontrole Uprave policije ODT-u u Podgorici podnijelo krivičnu prijavu protiv osam policijskih službenika iz sektora Granične policije zbog postojanja osnovane sumnje da su počinili više krivičnih djela u produženom trajanju primanjem mita, kao i protiv 27 stranih državljana koji dolaze iz Albanije, Kosova i Turske, a koji su u pojedinačnim slučajevima počinili isto toliko krivičnih djela davanjem mita.

Uhapšeni su, kako prenosi TV Vijesti, Nikola Janičić, Zoran Radonjić, Igor Živković, Enver Drešaj, Momo Popivoda, Ivan Boljević, Vaso Radunović i Dragoman Milošević.

Ranije jutros, kako je kazao Šaranović, postupajući po nalogu osnovne državne tužiteljke povodom navedenog predmeta, odjeljenje za unutrašnju kontrolu policije preduzelo je niz mjera koje su rezultirale hapšenjem osam policijskih službenika.

On je naglasio da su službenici iz odjeljenja za unutrašnju kontrolu policije u nastavku ove akcije po nalogu postupajuće državne tužiteljke preduzimaju dalje mjere i radnje iz svoje nadležnosti u cilju lišenja slobode 27 stranaca zbog sumnje u vršenje krivičnog djela davanje mita policijskim službenicima na graničnom prelazu Božaj.

Šaranović je kazao da se u ovom trenutku još uvijek vrše pretresi službenih prostorija.

“Dobijamo nezvanične informacije da je pored materijalnih dokaze koje do ovog monemta imamo na raspolaganju, biti pronađeni i drugi materijalni dokazi koji će ovo dodatno potvrditi”, istakao je on.

Naglasio je da oni ovakva krivična djela nijesu činili pojedinačno, već organizovano.

“Ne mogu detaljnije saopštiti u ovom trenutku, ali biće poznato javnosti u narednih nekoliko dana”, kazao je Šaranović.

Od osam policijskih službenika koji su uhapšeni, kako je kazao, njih sedam je uhapšeno na službenom mjestu dok je jedan od njih uhapšen u Danilovgradu.

Šaranović je istakao da je tačno je da je prilikom hapšenja jednom policijskom službeniku pozlilo.

“Prilikom hapšenja, jednom policijskom službeniku pogoršalo se zdravstveno stanje”, kazao je Šaranović.

Šaranović je naglasio da je aktuelni društveni trenutak i njihova fokusiranost apsolutnom prioritetu Crne Gore a to je borba protiv organizovanog kriminala i korupcije ključni su razlozi zbog koji su pokrenuli čitav set kontrolnih mehanizama u Ministarstvu unutrašnjih poslova.

“Svjesni smo da je lišavanje slobode dva bivša direktora policije, bivša pomoćnika Uprave policije u sektoru za borbu protiv kriminala i brojnih drugih policijskih službenika stavilo na teret mnogo toga što ne stoji svim onim časnim policijskim službenicima. Zbog svega navedenog, dužni smo da iskorijenimo korupciju”, istakao je on.

Podsjetimo, Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici, izdalo je jutros nalog Ministarstvu unutrašnjih poslova – Odjeljenju za unutrašnju kontrolu policije da se liši slobode osam policijskih službenika Sektora granične policije (J.N., R.Z., Ž.I., E.D., P.M., B.I., R.V. i M.D.).

Reklama turizam danilovgrad
Klikni da ostaviš komentar

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Hronika

Milivoje Katnić počeo i štrajk žeđu

milivoje katnić

Prema informacijama Pobjede, na zahtjev SDT-a angažovana su protekle sedmice dva vještaka psihijatrijske struke da procijene da li je Katnić u stanju da prati istragu i učestvuje u saslušavanju svjedoka, što je on tražio od prvog dana.

Nakon što su dva vještaka konstatovala da je Milivoje Katnić, iako duže štrajkuje građu, “nepomućene percepcije i sposoban za rasuđivanje”, specijalni državni tužilac Miloš Šoškić je zatražio da se angažuje – i treći vještak. To je bio razlog, kažu izvori Pobjede iz UIKS-a, da se Milivoje Katnić odluči na posljednji i očajnički korak: od danas u 13 sati počeo je i štrajk žeđu, što mu dodatno ugrožava život.

Zdravlje Milivoja Katnića, koji je prije četrdesetak dana preležao plućnu emboliju, dodatno je narušeno štrajkom glađu na koji se odlučio još 14. aprila, kada mu je određen pritvor do 30 dana.

Nakon 23 dana gladovanja, njegovo zdravstveno stanje je značajno pogošano, a prije sedam dana je na kratko boravio u Kliničkom centru jer je prestao da uzima ljekarsku terapiju, ogorčen nereagovanjem vrha SDT-a na njegove pismene pritužbe što mu se ne dozvoljava da saslušava svjedoke.

Continue Reading

Hronika

Izručenje Duška Kneževića realizovano rano jutros

duško knežević

Službenici Sektora za borbu protiv kriminala, su danas, uz asistenciju službenika Sektora policije posebne namjene, uspješno realizovali ekstradiciju biznismena i predsjednika Atlas grupe Duška Kneževića (65), državljanina Crne Gore, iz Velike Britanije u Crnu Goru, saopšteno je iz Uprave policije.

-“Ekstradicija je, rano jutros, realizovana posebnim letom na relaciji London – Podgorica,  uz visoki stepen mjera bezbjednosti. D.K. će biti sproveden Višem sudu u Podgorici na dalju nadležnost”, navodi se u saopštenju.

Kako nam je potvrđeno iz policije, on još uvijek nije sletio u Podgoricu. Prema ranijim informacija, očekuje se da u 14 sati avion sleti na naš aerodrom.

Knežević se potražuje radi vođenja više krivičnih postupaka u našoj državi, zbog sumnje da je počinio krivična djela zloupotreba položaja u privrednom poslovanju putem potstrekavanja, zloupotreba ovlašćenja u privredi putem potstrekavanja, stvaranje kriminalne organizacije i pranje novca.

“Ekstradicioni postupak je, u veoma kratkom roku, sprovoden od strane Uprave policije i Specijalnog državnog tužilaštva Crne Gore sa jedne strane, i Ministarstva unutrašnjih poslova Velike Britanije (Home Office) uz podršku Kancelarije oficira za vezu Velike Britanije u Beogradu i Ambasade Velike Britanije u Podgorici, sa druge strane”, stoji u saopštenju.

Kako je počeo sukob Đukanovića i Kneževića?

Unazad pet godina počeli su da se pokreću krivični predmeti u Specijalnom državnom tužilaštvu protiv biznismena Duška Kneževića i nadležnih u njegovoj kompaniji “Atlas grupa” za različite pronevjere – od pranja novca, do utaje poreza, sporne privatizacije i investicije.

U tom periodu, tadašnji predsjednik Crne Gore Milo Đukanović opisao je Kneževića kao “bjegunca od pravde koji pokušava da, podižući galamu na političkom terenu, zakamuflira pravnu odgovornost”. S druge strane, u svojim izjavama Knežević je poručivao da će otvoriti brojne afere finansiranja poslova Đukanovića i Demokratske partije socijalista (DPS), na čijem čelu je bio dugo godina.

“Nismo više prijatelji, vrati moje pare”, obratio se ranije Knežević Đukanoviću preko profila na društvenoj mreži Instagram.

U Mreži za afirmaciju nevladinog sektora (MANS), koja se bavila istraživanjem na koji način je finansiran DPS, ranije su saopštili je da je Knežević čovjek koji je imao pristup najvećim tajnama Đukanovićevog režima.

“Godinama je Knežević bio poznat kao jedan od tajkuna koji je blizak vladajućem DPS-u i čije je sve investicije i poduhvate na neki način podržavala ili promovisala vladajuća struktura – bilo Đukanović lično, bilo neki njegovi saradnici”, navodio je MANS.

Continue Reading

Hronika

Katnić i Lazović ostaju u pritvoru

katnić i lazović

Viši sud u Podgorici potvrdio je rješenje sudije za istragu Gorana Šćepanovića kojim je bivšem glavnom specijalnom tužiocu Milivoju Katniću i nekadašnjem pomoćniku direktora Uprave policije Zoranu Lazoviću određen pritvor do 30 dana.

Takvu odluku sud je donio nakon što je odbio žalbu koju je Katnić sam napisao, ali i onu koju je izjavila Lazovićeva odbrana.

Iz suda su nam kazali i da je odbijena žalba SDT-a koja je izjavljena zbog toga što Šćepanović nije prihvatio jedan od pritvorskih osnova za Lazovića.

Odlukom Višeg suda 16. aprila, određen je pritvor do 30 dana Milivoju Katniću i Zoranu Lazoviću, zbog opasnosti od bjekstva i uticaja na svjedoke.

Katnić i Lazović su uhapšeni 14.aprila po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva Crne Gore. Lazović se sumnjiči za stvaranje kriminalne organizacije i dva krivična djela zloupotrebe službenog položaja.

Prvo djelo se odnosi na ukidanje zabrane ulaska u Crnu Goru Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću 28. decembra 2020. godine, a drugo na zaštitu jednog od čelnih ljudi “kavačkog klana” Duška Roganovića.  Obojica su negirali krivicu.

Milivoje Katnić, bivši specijalni tužilac sumnjiči se da je, kao pripadnik kriminalne organizacije, zajedno sa osumnjičenim Lazovićem, obmanjivao javnost oko skidanja zabrane ulaska Belivuku i Miljkoviću kao i da je, postupajući po Lazovićevom naređenju predmet vezan za Duška Roganovića dao u rad pripadniku kriminalne organizacije okrivljenom Saši Čađenoviću, bivšem specijalnom tužiocu.

Continue Reading

Facebook

Istaknuto

Najnovije

Istaknuto