Zeta
Od sljedeće nedjelje na ulicama Zete startuju komunalni policajci i inspektori
Prioritet će nam biti kontrola taksi prevoza na teritoriji opštine Zeta i aerodromu. Kontrolisaćemo i i ugostiteljske, ali i privremene objekte, saopštio je Miodrag Strugar, v.d. načelnika Komunalne policije i inspekcije
Četiri komunalna policajca i četiri komunalna inspektora od naredne sedmice patroliraće ulicama Zete i kontrolisati poštovanje komunalnog reda, plaćanje taksi, funkcionisanje gradskog prevoza, poštovanje odluke o radnom vremenu u ugostiteljskim objektima. Time će, kako je saopštio Miodrag Strugar, vršilac dužnosti načelnika Komunalne policije i inspekcije, zvanično početi sa radom ova služba. Strugar za „Dan“ kaže da su juče uručena rješenja komunalnim policajcima i inspektorima, a formirana je i pravna služba.
“Očekujemo da će komunalni policajci i inspektori početi sa terenskim radom naredne nedjelje. Inspektori i policajci su na obukama u saradnji sa službama Glavnog grada kako bi što spremnije i kvalitetnije ušli u obavljanje poslova. Cilj mi je da bude formirana kvalitetna i profesionalna služba koja će raditi u interesu prvenstveno građana i Opštine Zeta”, rekao je Strugar.
On je naveo da će im u početku prioriteti biti kontrola javnog i taksi prevoza.
“Prioritet će nam biti kontrola taksi prevoza na teritoriji opštine Zeta i aerodromu. Kontrolisaćemo i i ugostiteljske, ali i privremene objekte. Glavni aspekat će biti na ukazivanje nepravilnosti i početnom preventivnom radu službi na način da građanima ukažemo na nezakonita postupanja koja su izvršena, a za koja nisu upodobili dokumentaciju. Tu ćemo preventivno djelovati i davati razumne rokove kako bi građani pribavili dokumentaciju u cilju obezbjeđivanja zakonitih uslova za njihove djelovanje”, naveo je Strugar.
Vršilac dužnosti načelnika Komunalne policije i inspekcije dodaje da će posla biti kada je u pitanju kontrola nelegalnih deponija i sankcionisanje građana koji nelegalno odlažu otpad.
“U prethodnom periodu registrovano je više od 70 lokacija na kojima se nelegalno odlaže smeće. Krenućemo sa inspekcijskim nadzorom na tim lokacijama”, rekao je Strugar.
On je rekao da će komunalni policajci i inspektori djelovati preventivno u slučajevima koji to omogućavaju.
“Ono što nalaže postupanje u skladu sa zakonom, djelovaćemo u skladu sa tim na način što će se nelegalna i nezakonita postupanja sankcionisati. U slučajevima kada je potrebno djelovati izdavanjem prekršajnih naloga gdje zakon tako nalaže, djelovaćamo tako, a u situacijama gdje je moguće da preventivno djelujemo kako bi ukazali na određene propuste – djelovaćemo preventivno. Apelujem na građane da rad Komunalne policije i komunalne inspekcije shvate za njihovo dobro, da prihvate njihovo upozorenje i sugestije koje će im biti ukazano prvenstveno od nelegalnog parkiranja i zaustavljanja na prometnim ulicama i blizu osnovnih škola. Jedan od prioriteta će biti da se oslobode kolovozi i trotoari namijenjeni za bezbjedno kretanje pješaka”, kaže Strugar.
Izvor: Dan
Zeta
Branko Noković podnio neopozivu ostavku na mjesto predsjednika OO SNP Zeta
Predsjednik Opštinskog odbora Socijalističke narodne partije (SNP) Zeta Branko Noković podnio je neopozivu ostavku na tu funkciju, saopštenje objavljujemo u cjelosti:
Ovim putem podnosim neopozivu ostavku na funkciju predsjednika Opštinskog odbora Socijalističke narodne partije Zeta.
Odluku donosim nakon dužeg perioda suočavanja sa konstantnim opstrukcijama i sabotiranjem mog rada od strane dijela članova Opštinskog odbora, što je svoj konačni epilog dobio glasanjem za moju smjenu sa mjesta direktora KIC-a Zeta od strane člana SNP-a, koji predstavlja našu partiju u Savjetu ustanove, a za interes druge partije.
Takav postupak samo je potvrdio ono na šta sam duže vrijeme ukazivao – da su pojedinci unutar naših redova djelovali protiv interesa partije, ali i protiv mene lično i profesionalno.
Funkciju direktora Kulturno-informativnog centra Zeta obavljao sam časno, odgovorno i pošteno, vodeći se isključivo interesima ustanove i građana Zete. Rezultati ostvareni tokom mog mandata ostaju najbolji dokaz posvećenosti poslu koji sam obavljao.
Kao dijete funkcionera koji je jedan od osnivača SNP-a i kao predsjednik OO SNP Zeta uvijek sam jasno i dosledno artikulisao politiku naše partije, štiteći njene programske principe i vrijednosti. Istovremeno bio sam glas građana Zete i branio njihove interese kad god je to bilo potrebno. To sam pokazao i pružanjem podrške protestima u Botunu i opet bih uradio isto, jer smatram da je obaveza svakog odgovornog političkog predstavnika da stane uz svoje građane kada su ugroženi njihovi legitimni interesi.
Nakon moje smjene sa funkcije direktora KIC-a Zeta, inicirao sam sazivanje Glavnog odbora partije kako bi se otvoreno razgovaralo o problemima u OO SNP Zeta i pronašao put ka rješavanju situacije. Umjesto toga, sazvano je Predsjedništvo partije na kojem mi nije omogućeno da iznesem svoj stav o cjelokupnoj situaciji, jer nekome to nije odgovaralo.
Kao neko ko je branio izvorne vrijednosti SNP CG, sa dubokim razočarenjem konstatujem da SNP danas nije ona partija u koju sam vjerovao i kojoj sam posvetio svoj politički angažman. Uprkos svemu ostajem dosledan vrijednostima koje sam zastupao tokom obavljanja ove funkcije – poštenju, odgovornosti, zaštiti interesa građana i borbi za istinu. Na tim principima sam radio do sada i na njima ću istrajati i ubuduće.
Zeta
ZetaCast: Luka Krstović o Zeti, poljoprivredi i izazovima lokalne politike
U trećoj epizodi podkasta ZetaCast gost je bio Luka Krstović, odbornik u Skupštini opštine Zeta, ekonomista i uspješan poljoprivredni proizvođač.
U podkastu smo govorili o njegovom životnom putu, od školskih dana i studija ekonomije, preko razvoja porodičnog biznisa u poljoprivredi, do ulaska u politiku i rada u lokalnoj samoupravi.
Krstović je podijelio svoje stavove o razvoju Zete, položaju poljoprivrednika, izazovima sa kojima se suočavaju mladi ljudi, kao i o tome kako uskladiti porodični život, posao i političke obaveze.
Priroda i društvo
Uspjeh đaka SMŠ “Golubovci” na takmičenju u Turskoj: Srebro Blažu Đuretiću
Učenik obrazovnog programa Kuvar u Srednjoj mješovitoj školi „Golubovci“, Blažo Đuretić, ostvario je izuzetan uspjeh na međunarodnom kulinarskom takmičenju u Turskoj, osvojivši srebrnu medalju kao član tima Udruženja šefova kuhinja Crne Gore.
Mirko Popović, profesor kulinarstva, rekao je da je Blažo na najbolji način predstavio školu, kao i državu.
View this post on Instagram
“Nakon međunarodnog takmičenja u Novom Pazaru gdje je pokazao umijeće i znanje i osvojio treće mjesto Blaža Đuretića pozvali su iz Udruženja šefova kuhinje Crne Gore da učestvuje na takmičenju u Turskoj. Ponosni smo na učenika koji je pokazao sve što je naučio u školi i predstavio nas na najbolji mogući način”, rekao je Popović.
-
Zeta23 сата ranijeBranko Noković podnio neopozivu ostavku na mjesto predsjednika OO SNP Zeta
-
Politika3 дана ranijeKnežević: Bolje biti i narkoman nego bot PES-a
-
Hronika2 дана ranijeMisterija zetskog kokaina: Tona droge zaplijenjena, naručilac nepoznat?
-
Politika1 дан ranijeRadičević: Perić da provjeri dokumentaciju kolektora u Botunu
-
Sport3 дана ranijeRK Zeta na “Mini Trofeju Trebjese”: Najmlađe rukometašice napravile važne korake
-
Sport3 дана ranijePočinju 98. Zetske sportske igre
-
Sport4 дана ranijeRK Zeta gradi budućnost – pionirke krunisale sezonu medaljom
-
Politika1 дан ranijeIvanović: I arbitraža opcija ako ne bude dogovora između Crne Gore i Hrvatske

