fbpx
Connect with us

Sport

Đoković u Tel Avivu osvojio 89. titulu u karijeri

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na turniru u Tel Avivu pošto je u finalu pobijedio Hrvata Marina Čilića sa 6:3, 6:4.

Đoković je do pobjede i 89. titule u karijeri, a treće u ovoj sezoni, stigao poslije sat i 34 minuta igre.

Srpski teniser tokom prvog seta nije dopustio Čiliću nijednu brejk loptu, a odlučujući brejk je napravio u četvrtom gemu.

Ključnu prednost u drugom setu Đoković je stekao u uvodnom gemu, a Čilić je jedinu priliku da se vrati u meč propustio u šestom gemu.

Osvajanjem turnira u Tel Avivu, Đoković je postao prvi igrač u 2022. godini koji je na svakoj podlozi osvojio barem jedan turnir.

Đoković se iz Tel Aviva seli za Kazakhstan gdje sjutra počinje turnir iz serije 500, a protivnik u prvom kolu biće mu 79. teniser svijeta, Čileanac Kristijan Garin.

Klikni da ostaviš komentar

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Sport

Zeta i Budva u treću ligu, nemaju pravo napredovanja godinu dana

fk zeta logo

Disciplinska komisija FSCG donijela je odluku o meču baraža za popunu 2.CFL između Budve i Zete.

Komisija je FK „Zeta“i FK „Budva“ izrekla disciplinsku mjeru vraćanje u niži stepen takmičenja – zabrana napredovanja u viši rang takmičenja za takmičarsku sezonu 2024/2025 zbog učešća u neregularnosti utakmice 3. kola Baraža za popunu Druge lige Crne Gore između FK „Budva“ – FK „Zeta“, čime su počinili prekršaj iz člana 92 Disciplinskog pravilnika FSCG.

Igračima FK „Zeta“ Raičević Danilu i Matanović Bojanu i igraču FK „Budva“ Stijepović Marku izrečena je disciplinska mjera zabranja igranja u trajanju od po 18 mjeseci zbog učešća u neregularnosti utakmice 3. kola Baraža za popunu Druge lige Crne Gore između FK „Budva“ – FK „Zeta“, čime su počinili prekršaj iz člana 92 Disciplinskog pravilnika FSCG. U izrečenu disciplnsku mjeru igračima Raičević Danilu, Matanović Bojanu i Stijepović Marku uračunava se vrijeme provedeno Odlukom o suspenziji od 27.05.2024. godine. Žalba ne zadržava sprovođenje izrečene disciplinske mjere zabrana igranja.

Continue Reading

Sport

EURO 2024: Italija u posljednjoj sekundi presudila Hrvatskoj, Španija upisala i treću pobjedu

U derbiju grupe B Italija je uspjela da odigra neriješeno sa Hrvatskom (1:1) i kao druga na tabeli se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Prvo mjesto u grupi zauzela je Španija, koja je u istom terminu večeras savladala Albaniju, čime su sa maksimalnim učinkom obezbijedili prolaz u narednu fazu.

Sjajan meč igrao se u Lajpcigu, borile su se obije ekipe, a samo je Đanluiđi Donaruma spasio Italiju.

Prvih 45. minuta proteklo je prilično mirno, ali zato u drugom uzbuđenja nije nedostajalo.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!

Dodirivao je italijanski igrač u 54. minutu loptu rukom, a nakon gledanja snimka dosuđen je penal Hrvatskoj.

Na bijelu tačku je stao Luka Modrić, šutirao je, ali je Donaruma sjajno reagovao i odbranio pokušaj iskusnog fudbalera Real Madrida.

Oduševljenje ovim manevrom je kratko trajalo, pošto mu se Modrić osvetio za to i samo minut kasnije zatresao mrežu iz igre za, ispostaviće se, konačnih 1:0.

Osam minuta nadoknade svirao je sudija u Lajpcigu, a Matija Zakanji presudio je Hrvatskoj baš tada…

Nakon slavlja italijana sviran je i kraj pa je Hrvatska na treće mjesto tabele, a Italija sa četiri boda kao drugoplasirana ide dalje.

U drugoj utakmici B grupe, apsolutni favorit – Španija, savladala je Albaniju golom Ferana Toresa u 13. minutu igre, a nakon sjajne asistencije Danija Olma.

Sport

EURO 2024: Mađarska pobjedom protiv Škotske ugrozila dalje takmičenje Srbije

Mađarska je pobedom nad Škotskom u 3. kolu Evropskog prvenstva (1:0:) napravila krupan korak ka plasmanu u nokaut fazu takmičenja.

Uprkos dva uvodna poraza, Mađari su golom rezerviste Kevina Čobota u poslednjem (10.) minutu nadoknade stigli do prve pobede u Nemačkoj vredne nade za osminu finala.

Izabranici Marka Rosija sa tri boda još uvek imaju nadu da se dokopaju mesta u nastavku takmičenja kao jedna od četiri najbolje plasirane ekipe na trećoj poziciji. Škoti sa jednim bodom na kontu idu kući i još uvek nisu uspeli da se plasiraju u nokaut fazu na nekom od velikih takmičenja.

Plasman dalje obezbedili su Nemačka sa prve pozicije i Švajcarska sa druge.

Što se tiče samog meča obeležila ga je situacija iz 70, minuta kada je obziljnu povredu doživeo Barnabaša Varga u sudaru sa protivničkim golmanom.

Posle višeminutnog ukazivanja pomoći bez svesti je napustio teren, ali poslednje informacije govore da je u bolnici svestan i u dobrom stanju.

Prvo poluvreme proteklo je bez ozbiljnijih šansi sve do 40. minuta kada je Orban posle slobodnog udarca pogodio prečku. Ista situacija viđena je u nastavku, sve do tog 70. minuta. Oba tima delovala su uzdrmano tom situacijom, ali su u finišu meča krenuli po sva tri boda.

Sreća se osmehnula Mađarima koji su posle promašenih prilima Soboslaja i Šefera stigli do zlata vrednog gola preko Čobota u poslednjem minutu utakmice iz kontranapada.

Ishod večeranjih utakmica ima velike implikacije i za reprezentaciju Srbije. Nemačka je remijem sa Švajcarskom overila prvo mesto i igrače ptotiv drugoplasirane ekipe iz naše grupe u nokaut fazi što će biti Orlovi ukoliko savladaju Dansku, a Engleska trijumfuje nad Slovencima. Ujedno sada jedino pobeda izabranike Dragana Stojkovića sigurno vodi u nokaut fazu.

Izvor: meridiansport.rs