fbpx
Connect with us

Sport

Kup oslobođenja Podgorice: Karatistima “Vukovi Zeta” pet medalja

Sjajan nastup takmičara karate kluba “Vukovi Zeta” na jubilarnom karate turniru  “Kup oslobodjenja Podgorice”.

karate

Takmičari  karate kluba “Vukovi Zeta” ovog vikenda su imali sjajan nastup na jubilarnom karate turniru  “Kup oslobodjenja Podgorice” koji se održao u Podgorici,  povodom 55god postojanja karate kluba Budućnost.

Na ovom takmičenju karatisti ” Vukovi Zeta “osvojili su 5 medalja a definitivno najbolji bio je Lazar Đurčević u kadetskoj konkurenciji -70kg gdje je dobio sve svoje mečeve i osvojio zlatnu medalju.

Lazar Đurčević

Mlada nada  kluba a ujedno i kadet od iduće godine Vuk Škatarić izdominirao je u svojoj kategoriji 2009-50kg i sve mečeve dobio sa lakoćom.

Vasilije Vujačić

Kupom  je obelježeno 55 godina postojanja kluba Budućnost, 20 godina od osvajanja Kupa evropskih šampiona i 15 od prve medalje za nezavisnu Crnu Goru na seniorskom prvenstvu Evrope u Bratislavi, kao i deset godina od osvajanja titule Univerzitetskog prvaka svijeta u borbama i srebrne medalje u katama na Univerzitetskom prvenstvu svijeta u Bratislavi.

Klub je, osim osvajačima medalja, prigodnu plaketu uručio režiseru filma Put prazne šake Milošu Todoroviću, doajenima sportskog novinarstva, sponzorima i pojedincima koji su podržali aktivnosti kluba.

Klikni da ostaviš komentar

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Sport

Zeta i Budva u treću ligu, nemaju pravo napredovanja godinu dana

fk zeta logo

Disciplinska komisija FSCG donijela je odluku o meču baraža za popunu 2.CFL između Budve i Zete.

Komisija je FK „Zeta“i FK „Budva“ izrekla disciplinsku mjeru vraćanje u niži stepen takmičenja – zabrana napredovanja u viši rang takmičenja za takmičarsku sezonu 2024/2025 zbog učešća u neregularnosti utakmice 3. kola Baraža za popunu Druge lige Crne Gore između FK „Budva“ – FK „Zeta“, čime su počinili prekršaj iz člana 92 Disciplinskog pravilnika FSCG.

Igračima FK „Zeta“ Raičević Danilu i Matanović Bojanu i igraču FK „Budva“ Stijepović Marku izrečena je disciplinska mjera zabranja igranja u trajanju od po 18 mjeseci zbog učešća u neregularnosti utakmice 3. kola Baraža za popunu Druge lige Crne Gore između FK „Budva“ – FK „Zeta“, čime su počinili prekršaj iz člana 92 Disciplinskog pravilnika FSCG. U izrečenu disciplnsku mjeru igračima Raičević Danilu, Matanović Bojanu i Stijepović Marku uračunava se vrijeme provedeno Odlukom o suspenziji od 27.05.2024. godine. Žalba ne zadržava sprovođenje izrečene disciplinske mjere zabrana igranja.

Continue Reading

Sport

EURO 2024: Italija u posljednjoj sekundi presudila Hrvatskoj, Španija upisala i treću pobjedu

U derbiju grupe B Italija je uspjela da odigra neriješeno sa Hrvatskom (1:1) i kao druga na tabeli se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Prvo mjesto u grupi zauzela je Španija, koja je u istom terminu večeras savladala Albaniju, čime su sa maksimalnim učinkom obezbijedili prolaz u narednu fazu.

Sjajan meč igrao se u Lajpcigu, borile su se obije ekipe, a samo je Đanluiđi Donaruma spasio Italiju.

Prvih 45. minuta proteklo je prilično mirno, ali zato u drugom uzbuđenja nije nedostajalo.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!

Dodirivao je italijanski igrač u 54. minutu loptu rukom, a nakon gledanja snimka dosuđen je penal Hrvatskoj.

Na bijelu tačku je stao Luka Modrić, šutirao je, ali je Donaruma sjajno reagovao i odbranio pokušaj iskusnog fudbalera Real Madrida.

Oduševljenje ovim manevrom je kratko trajalo, pošto mu se Modrić osvetio za to i samo minut kasnije zatresao mrežu iz igre za, ispostaviće se, konačnih 1:0.

Osam minuta nadoknade svirao je sudija u Lajpcigu, a Matija Zakanji presudio je Hrvatskoj baš tada…

Nakon slavlja italijana sviran je i kraj pa je Hrvatska na treće mjesto tabele, a Italija sa četiri boda kao drugoplasirana ide dalje.

U drugoj utakmici B grupe, apsolutni favorit – Španija, savladala je Albaniju golom Ferana Toresa u 13. minutu igre, a nakon sjajne asistencije Danija Olma.

Sport

EURO 2024: Mađarska pobjedom protiv Škotske ugrozila dalje takmičenje Srbije

Mađarska je pobedom nad Škotskom u 3. kolu Evropskog prvenstva (1:0:) napravila krupan korak ka plasmanu u nokaut fazu takmičenja.

Uprkos dva uvodna poraza, Mađari su golom rezerviste Kevina Čobota u poslednjem (10.) minutu nadoknade stigli do prve pobede u Nemačkoj vredne nade za osminu finala.

Izabranici Marka Rosija sa tri boda još uvek imaju nadu da se dokopaju mesta u nastavku takmičenja kao jedna od četiri najbolje plasirane ekipe na trećoj poziciji. Škoti sa jednim bodom na kontu idu kući i još uvek nisu uspeli da se plasiraju u nokaut fazu na nekom od velikih takmičenja.

Plasman dalje obezbedili su Nemačka sa prve pozicije i Švajcarska sa druge.

Što se tiče samog meča obeležila ga je situacija iz 70, minuta kada je obziljnu povredu doživeo Barnabaša Varga u sudaru sa protivničkim golmanom.

Posle višeminutnog ukazivanja pomoći bez svesti je napustio teren, ali poslednje informacije govore da je u bolnici svestan i u dobrom stanju.

Prvo poluvreme proteklo je bez ozbiljnijih šansi sve do 40. minuta kada je Orban posle slobodnog udarca pogodio prečku. Ista situacija viđena je u nastavku, sve do tog 70. minuta. Oba tima delovala su uzdrmano tom situacijom, ali su u finišu meča krenuli po sva tri boda.

Sreća se osmehnula Mađarima koji su posle promašenih prilima Soboslaja i Šefera stigli do zlata vrednog gola preko Čobota u poslednjem minutu utakmice iz kontranapada.

Ishod večeranjih utakmica ima velike implikacije i za reprezentaciju Srbije. Nemačka je remijem sa Švajcarskom overila prvo mesto i igrače ptotiv drugoplasirane ekipe iz naše grupe u nokaut fazi što će biti Orlovi ukoliko savladaju Dansku, a Engleska trijumfuje nad Slovencima. Ujedno sada jedino pobeda izabranike Dragana Stojkovića sigurno vodi u nokaut fazu.

Izvor: meridiansport.rs