Sport
Anastasija Knežević: Rukometni poziv vidim kao svoju budućnost
Autor: Tamara Raičević

Mlada rukometašica, Anastasija Knežević, svoje rukometne korake započela je sa 10 godina u RK “Zeta“, a njene rukometne vještine već danas predstavljaju prepoznatljiv potencijal među svojom generacijom. Ljevoruki desni bek, inspirisana legendarnom Katarinom Bulatović, ostvarila je trag uspjeha svojom igrom u pionirskoj i seniorskoj ligi, kao i izuzetnim nastupom u reprezentativnom kampu ,,Šampion“, čime je stekla epitet jedne od najboljih desnih bekova među svojim vršnjakinjama. Sa 14 godina bilježi minute, asistencije i golove na utakmicama seniorske ekipe, pa joj ovaj rukometni put pruža priliku da zgrabi sve što joj predstoji.
Prva polovina takmičarske sezone pionirske lige je završena za rukometašice Zete. Možda je rezultat u bodovnom smislu nekad izostao, međutim, kako kaže Anastasija, uz koheziju i dobar timski rad na treninzima naći će se na pravom putu da to nadoknade.
Iako prva polovina sezone u pionirskoj ligi nije protekla onako kako smo priželjkivali, smatram da smo iz svakog meča izvukli dragocjene pouke koje će nam u nastavku sezone mnogo značiti.
Što se tiče mog ličnog učinka, iako sam dala sve od sebe na terenu, smatram da uvijek ima prostora za napredak i da uvijek moze bolje. Posebno bih željela da radim na doprinosu timu, jer je rukomet kolektivna igra i jako je bitno da između svakog igrača postoji dobra međusobna povezanost i razumijevanje svakog igrača na terenu. Vjerujem da uz dodatni trud na treninzima i fokus na timsku saradnju, možemo preokrenuti tok u našu korist. Važno je da ostanemo motivisani jer ja vjerujem u svoj tim.
Anastasijin napredak u igri rezultat je prelaska sa utakmica pionirske lige na seniorski rang takmičenja, gdje pruža doprinos starijim igračicama. Istakla je da su njeni prvi trenuci istrčavanja na teren bili simfonija adrenalina i želje za dokazivanjem.
Prelazak iz pionirske lige u seniorski tim predstavlja veliku čast i odgovornost i veoma sam srećna što sam dobila priliku i ogromno povjerenje od svog trenera da budem dio samog sastava Prvog tima sa svojih 14.godina. Moj prvi nastup za seniorski tim bio je nevjerovatan; srce mi je ubrzano kucalo, a osjećaj uzbuđenja bio je ogroman. Bila sam svjesna da ulazim u svijet ozbiljnijeg i bržeg rukometa gdje se od mene očekuje da svoju priliku iskoristim maksimalno i da učim od svojih starijih saigračica. Prvi kontakti sa loptom u seniorskoj konkurenciji bili su ispunjeni adrenalinom, pritiskom i nastojanjem da se dokažem. Što sam i uspjela na svom drugom nastupu u seniorskoj ligi, zavrijedila sam priznanje igračice utakmice protiv ekipe Rudara, tom utakmicom sam dokazala koliko mogu, sebi i drugima. Rasla je sigurnost u mojoj igri, pa je i minutaža na utakmicama bila veća.
Ukazala je na to koliko je po nju izazovan taj prelazak i koja osjećanja budi minutaža u seniorskoj ekipi.
Prelazak u Seniorsku ligu bio je veliki izazov, kako fizički tako i mentalno. Na početku sam bila malo nervozna, pod nekom tenzijom i pritiskom na koji način će se sve realizovati.
Sve se dešavalo u trenutku, što znači da moraš biti potpuno fokusiran i prisutan na terenu i spreman da reaguješ u svakom trenutku. Osjećam se ponosno što imam priliku da igram za Prvi tim, jer to znači da sam uspjela doći na viši nivo igre u odnosu na igračice moje generacije.
Anastasija smatra da je prisutna razlika između njene uloge u igri u pionirskim i seniorskim utakmicama.
Po mom mišljenju i iskustvu do sada, za mene svaka utakmica ima svoju težinu, a cilj mi je da u svakoj utakmici dam sve od sebe, međutim, po meni razlika se ogleda u tome što seniorske utakmice zahtijevaju mnogo više iskustva mnogo više fizicke spreme i mentalne stabilnosti, što opravdava prisustvo jačeg intenziteta igre.
Uspostavljanje ravnoteže među treninzima, školskim obavezama i dražima privatnog života je nešto ka čemu Anastasija svakodnevno teži. Međutim, kako kaže, neminovno je odrediti prioritete.
Uspostavljanje ravnoteže između treninga, školskih obaveza i privatnog života za mene je izazov, ali i nešto na čemu stalno radim. Ključ je dobra organizacija i postavljanje prioriteta. Treninzi su vrlo važni, jer je moj napredak u rukometu direktno povezan s tim. Međutim, i školske obaveze moraju biti ispunjene, jer obrazovanje ima dugoročnu vrijednost.
Da bih postigla ravnotežu, trudim se da svoj dan isplaniram unaprijed. Kada imam više školskih obaveza, prioritet mi je da završim zadatke i učim, ali nikada ne zapostavljam treninge, jer su oni ključ za moj fizički i mentalni razvoj. Privatni život takođe ima svoju važnost jer je važno imati vremena za odmor, porodicu i prijatelje, jer mi to pomaže da se oporavim i ostanem motivisana.
Otkrila nam je lične ambicije za nastavak sezone.
Moje lične ambicije za nastavak sezone su prije svega usmjerene na dalji razvoj mojih vještina i jačanje svog doprinosa timu. Želim da postanem još efikasnija na terenu, bilo da je riječ o napadu, odbrani ili koordinaciji s ostatkom tima. Trudiću se da budem stabilna i pouzdana igračica kojoj ekipa može da računa u ključnim trenucima utakmica.
Anastasija nam je rekla da je rukomet nešto k čemu se sve više usmjerava. Takođe, naglasila je da joj porodica i treneri pružaju najveću podršku na ovom sportskom putu.
Da rukometni poziv vidim kao svoju budućnost.Ovaj sport me ispunjava i drago mi je što većinu svog vremena provodim posvećujući se treningu i ostalim aktivnostima. Najviše me inspirišu i daju mi ogromnu podršku moja porodica i treneri, ali posebnu pažnju posvetila bih svom tati, koji se uvijek trudi i daje maksimum koliko god je to meni potrebno. Uvijek se trudi da mi dodijeli savjet koji mi uvijek koristi, isto tako me uči kako da prihvatim kritiku koja je dio sporta, što ja naravno uvijek poštujem. Roditelji su mi najveći oslonci u mom životu i uvijek su uz mene, bilo da se radi o treninzima, utakmicama ili izazovima sa kojima se susrećem na mom putu k zacrtanom cilju i uvijek su me učili da nikad ne odustajem. Njihova prisutnost na utakmicama kao i njihova sposobnost da prepoznaju trenutke kada da mi pruže podršku čine me sigurnijom i motivisanijom na terenu, uz to pružaju dodatnu snagu da nastavim da slijedim svoj san.
Iskazala je zahvalnost ljudima iz kluba, treneru Bobani Krstović i predsjedniku Vladimiru Krstoviću, kao i Jolu Kneževiću, individualnom treneru, čiji zajednički trud ostavlja trajni utisak u Anastasijinom profilisanju u pravog sportistu.
Takođe, ovu priliku bih iskoristila da se zahvalim svojoj trenerici Bobani Krstović na nevjerovatnoj posvećenosti i brizi o meni i što stalo doprinosi mom napretku, kako na mentalnom nivou, tako i na fizičkoj i tehničkoj spremi. Zahvalila bih se i mom predsjedniku kluba Vladimiru Krstoviću na svakom dodijeljenom savjetu.
Pored svojih klubskih trenera, htjela bih se zahvaliti i svom individualnom treneru Jolu Kneževiću kod koga sam počela trenirati ove godine. Moram priznati da sam osjetila ogroman napredak u mojoj igri, prvo u fizičkim okvirima koji su doveli do jačanja na mentalnom nivou. Zahvalna sam na Vašem ukazanom strpljenju i ogromnoj podršci, a ja se nadam da ćemo u budućnosti naprdovati još više.
Može vam se dopasti

Juče je u Čačku održan 54. internacionalni turnir „Zlatni pojas Čačka“, jedno od najprestižnijih karate takmičenja u regionu. Ovaj turnir, prepoznat po izuzetno visokom nivou konkurencije, okupio je izuzetne karatiste iz različitih zemalja, a među njima i predstavnike kluba Vukovi Zeta.
Trener kluba Vukovi Zeta, Toko Raičević, saopštio je konačan plasman svojih boraca koji su uzeli učešće na pomenutom sportskom dešavanju:
„U seniorima -67 kg, izvanredan nastup imao je Lazar Đurčević, koji je dobio pet mečeva i okitio se zlatnom medaljom.
Juniorka našeg kluba, sjajna Jelena Miladinović, u kategoriji -53 kg takođe je imala pet izuzetno teških mečeva koje je dobila u svoju korist i okitila se zlatnom medaljom.
Izvanredan nastup oba naša takmičara na ovom prestižnom turniru, koji je okupio najbolje borce regiona u njihovim kategorijama. Biti najbolji u svojoj kategoriji znači da su, kako fizičke, tako i psihološke pripreme koje sprovodimo u klubu, dale odlične rezultate.“
Sportski susret ove prirode bio je odlična prilika za sticanje novih iskustava, kao i za dodatnu motivaciju uoči predstojećih takmičenja.

Rukometni klubovi Zeta i Tivat nastavili su svoju istoriju međusobnih susreta u Prvoj SBBET ženskoj rukometnoj ligi, a slavile su gošće, rezultatom 32 : 37. Utakmica je bila dinamična, sa mnogo golova i poteza, ali su igračice Tivta odnijele bodove.
- Registruj se, uplati depozit i čeka te do 1100€ bonusa u nekoliko klikova!
Sala Srednje mješovite škole u Golubovcima ugostila je igračice Zete i Tivta u 16. kolu najjačeg ranga crnogorskog rukometa. Meč je obilovao brzom igrom od samog početka, sa velikim brojem kontranapada i snažnom odbranom. Rukometašice Tivta posjedovale su inicijativu u prvih 30 minuta utakmice. Dok je drugo poluvrijeme donijelo ujednačen odnos snaga na terenu, pritom i neriješen ishod po broju postignutih golova, ali to nije bilo dovoljno da domaći sastav preokrene duel u svoju korist.
Iz redova domaćeg sastava posebno je bila raspoložena Maja Ceklić sa 13 postignutih golova. Takođe su se istakle Anastasija Knežević, koja je 6 puta bila precizna u realizaciji, i Mia Ulićević, koja je 5 pokušaja pretočila u pogotke.
Na golu, Ivana Knežević uspjela je zabilježiti 6 intervencija. Među igračicama Tivta, najefikasnija bila je Maša Pavlović sa čak 16 iskorišćenih šuteva, koja je proglašena za igračicu utakmice. Zatim, Božidarka Delibašić, koja je 7 puta iskoristila svoje pokušaje, te Anđela Kovačević i Kristina Arsenijević, kojima je po 6 puta to pošlo za rukom. Danica Pandurević upisala je 11 odbrana.
Predstojećeg vikenda rukometašice Zete ukrstiće snage sa ekipom Rudara u gostima.
Sport
Nikola Krstović za Portal Zeta: Ostaje san da sa ekipom Zete osvojim ligu
Pripremila: Tamara Raičević

Ono što je Zeta podigla, Beograd je nadogradio, Slovačka upotpunila, a italijanski Leće profilisao u golgetera prepoznatljivog kvaliteta. Sportski put Nikole Krstovića popločan je na travnatoj podlozi stadiona Trešnjica. Fudbalski je prohodao u našoj Zeti, gdje se iskristalisao kao jedan od najtalentovanijih dječaka svoje generacije, a već danas trese mreže evropskih giganata.
1. Neizostavan dio svakog procesa predstavlja njegov početak. Vaši prvi fudbalski koraci primarno su povezani sa FK Zeta. Možete li nam reći kako pamtite te godine?
Početak u FK Zeti pamtim kao vrijeme kada sam, kao klinac, sanjao da jednog dana postanem prvotimac FK Zeta.
Na samom početku pokrivao sam poziciju golmana, a vremenom, kako sam se fudbalski razvijao, stigao sam do pozicije napadača.
U ranim godinama nisam ni pomišljao o internacionalnoj karijeri, već mi je glavni cilj bio da postanem fudbaler prvog tima FK Zeta, što se ne mnogo kasnije i obistinilo. Postao sam najmlađi debitant u istoriji Zete sa samo 16 godina i 17 dana. Te sezone igrao sam promjenljivo, dok sam naredne dvije godine bio standardni napadač prve postave. U posljednjoj sezoni osvojio sam dvije nagrade – za najboljeg strijelca i najboljeg igrača lige – što mi je do sada i najveći uspjeh sa FK Zetom. Ipak, ostaje i taj san da jednog dana osvojim ligu s ekipom Zete.
2. Na koji način je realizovan odabir pozicije; da li ste od početka bili privrženi ugrožavanju protivničkih defanzivaca s obzirom na to da ste sada centarfor sa istančanim osjećajem za gol?
Kao što mnogi već znaju, karijeru sam počeo kao golman. Na toj poziciji na nekoliko turnira bio sam proglašen za najboljeg golmana. Odbrane zicera, parade – sve mi se to jako dopalo.
Međutim, moj tadašnji trener Dragoljub Đuretić prebacio me je na štopera, a nakon toga uvidio da imam potencijala da idem naprijed. Tako sam stigao do pozicije centralnog napadača i na prvom meču postigao het-trik. Od tada sam ostao na toj poziciji do danas.
Za mene je to najljepša pozicija za fudbalera, jer se osjećaj sreće i uzbuđenja postignutog pogotka ne može opisati.
3. Bili ste član možda jedne od najtalentovanijih generacija dječaka sa Trešnjice, rođenih 1999. i 2000. godine, od kojih se dosta očekivalo. Da li biste nam rekli nešto više o vašem početku i zajedničkom fudbalskom stasavanju iz sezone u sezonu?
To je, uz generaciju ‘94/’95, definitivno jedna od najboljih generacija koje je Zeta imala – generacija koja je praktično imala dvije postave, gdje su razlike u kvalitetu igrača bile minimalne. Nikada se nije znala tačna postava jer je bilo toliko kvalitetnih igrača da je i samom treneru bilo teško izabrati startnih 11. Ja sam, eto, uvijek bio dio te ekipe. Često sam bio i u sastavu generacije ’98, ali sam uvijek lično preferirao i imao posebnu ljubav prema ekipi ‘99/’00, gdje su, između ostalog, igrali i mnogi moji prijatelji, ne samo na fudbalskom terenu, već i van njega. Nažalost, mnogi od njih su na kraju odustali od fudbala. Sve u svemu, bila je to generacija koja je možda mogla postići i mnogo više, ali je ipak bila veoma uspješna. Osvojili smo praktično sve što se moglo, osim omladinske lige, koja nam je nedostajala. Ipak, nekoliko igrača već je bilo prekomandovano u prvi tim Zete – ja sa 16, neko sa 17 ili 18 godina… Ostaje žal što je samo nekoliko igrača (4-5) uspjelo nastaviti fudbalsku karijeru, iako je u toj generaciji bilo 20-25 odličnih fudbalera.
4. Debi za seniorski sastav Zete sa 16 godina na utakmici sa Iskrom u Danilovgradu, pod komandom trenera Dragoljuba Đuretića. Kako je tada sve to izgledalo?
Debitantski meč odigrao sam sa 16 godina i 17 dana kod trenera Dejana Vukičevića. Nakon njega, ekipu je vodio Duško Vlaisavljević, a onda je došao i Dragoljub Đuretić, s kojim sam i počeo. Tu smo nastavili – odlično odigrana polusezona, borba za titulu. U drugom dijelu bila je manja kriza. Nije bilo jednostavno doći tako mlad u prvi tim, ali nakon nekoliko mjeseci sve je došlo na svoje mjesto – dobra forma, golovi, sve ono što me krasi kao napadača.
5. S obzirom na to da je Zeta i tada uglavnom imala mladi igrački kadar u svom sastavu, od kojih saigrača ste najviše učili i da li je među njima bilo umjetnika s loptom kojima ste se divili?
Kad sam debitovao, došao sam u prvi tim kao jedini pravi centralni napadač. Ostali su više igrali tzv. lažnu devetku. Trudio sam se da naučim što više od njih, ali kao jedinom izraženom napadaču koji dolazi iz kadetsko-omladinske lige, nije mi bilo lako. Kasnije sam dobio pomoć Vojvode Malesije, koji je tri puta nedjeljno radio sa mnom, prenosio mi svoje znanje, savjetovao me i učio o kretanju i pozicioniranju, kako bih što brže napredovao i dostigao vrh. To se kroz nekoliko mjeseci i vidjelo. Ništa manji učinak nisu imali ni treneri – Duško Vlaisavljević, Dragoljub Đuretić, Dejan Roganović i naravno Dejan Vukičević, koji je sa mnom radio i individualno. Mnogo sam naučio u tom procesu i veoma sam im zahvalan na tome.

FSCG
6. Za vrijeme provedeno u Zeti, bili ste okruženi zvučnim trenerskim imenima, dok ste s nekima od njih sarađivali u više navrata. Da li biste nekoga od njih posebno izdvojili?
Sa svojim trenerima iz Zete nisam imao priliku da sarađujem u daljem toku karijere. Međutim, s pojedinima od njih radio sam individualne treninge tokom pauza, bilo na polusezoni ili nakon sezone, kako bih se što bolje pripremio za nastavak. Uvijek dobro dođe neki novi savjet, jer i naši treneri imaju itekako mnogo znanja da prenesu na nas, a ne samo treneri iz inostranstva iz jačih fudbalskih liga.
7. Finansijsko stanje prvog osvajača titule u nezavisnoj Crnoj Gori nije uvijek bilo na poželjnom nivou, možda su se nekad brojali i mjeseci bez prihoda. Možete li nam opisati koliko je u tim trenucima bila jaka ljubav prema fudbalu u Zeti, da bi se nastavilo sa borbom i pružanjem impozantnih partija?
Pa, bilo je i tih teških trenutaka. Imali smo sezonu u kojoj smo primili samo četiri plate za cijelu godinu. Sigurno pet-šest mjeseci nismo imali nikakva primanja, što se kaže – jedan euro nije primljen za pola godine, bez premija, bez ičega. A poznato je da smo tada imali i najmanje plate u ligi. Opet kažem, niko tada na to nije obraćao pažnju. Bilo je bitno da imamo ono osnovno, a svako je doprinosio koliko je mogao. Zaista je bilo teško u to vrijeme, ali cijela ekipa držala se zajedno, kao jedna prava porodica, predvođena Igorom Vujačićem, koji je bio kapiten ekipe. Sve smo dijelili – što se kaže, od čaše soka do preparata za oporavak, baš kao jedna prava porodica.
Ostaje žal i šteta za izgubljenom titulom, koja nam je bukvalno uzeta sa stola. Sa tih šest oduzetih bodova bili bismo ubjedljivo prvi, ali ovako smo ostali poravnati s ekipom Budućnosti, koja je na kraju uzela titulu zahvaljujući boljoj gol-razlici.
8. Pamtimo i sezonu kada smo u novinama čitali naslove kako Zeta gubi unaprijed osvojenu titulu. Bodovno poravnanje s ekipama Budućnosti i Titograda, a na kraju nesrećan splet okolnosti pri čemu vam je oduzeto 6 bodova, što je kulminiralo neosvajanjem titule. Šta je presudilo da ta generacija ne uspije?
Što se tiče te sezone i izgubljene titule, možda je presudio i taj naš temperament, koji mi Zećani sa sobom nosimo – da možda i prećutimo, popustimo. Ali, uvijek smo imali situaciju da su sudije bile naklonjene drugoj strani, a sve što smo mi tražili bilo je da sve bude fer i korektno. Zbog nekih naših dobacivanja sudijama ostali smo kažnjeni dvaput po tri boda i tako nezasluženo ostali bez titule. Sljedeće godine igrali smo Evropu, ali nije sve išlo po planu. Nedostajalo je dosta toga – i u igračkom kadru, i u organizaciji. Nije sve funkcionisalo kako treba, a tu je bilo i razočaranje zbog prethodne sezone i načina na koji je titula izgubljena. Ono što je trebalo da bude naše, uzeo je neko drugi.
9. Fudbalske vode odnijele su Vas pred vrata beogradskog velikana – Zvezde. Kako je izgledao period u kojem ste branili boje crveno-bijelog kluba sa Marakane?
Pa, odlazak u Crvenu zvezdu definitivno je bio ispunjenje mog dječačkog sna – da poslije Zete zaigram i za Crvenu zvezdu. Što se kaže, poslije toga više nije bilo ničega što sam kao mali zamišljao, a da se nije ostvarilo. Jedan od najljepših, ali i najtežih perioda mog života. Morao sam da se prilagodim mnogo višem nivou igre, većim izazovima i pritisku. Šansa da se igra dobijala se povremeno, a kada bi se ukazala, morala se iskoristiti. Definitivno veoma težak i izazovan period, a opet, jedan od najljepših za mene – igrati za najveći klub na Balkanu bio je nevjerovatan osjećaj i lekcija za cijeli život. Mnogo sam naučio iz tog perioda, što mi je kasnije značilo u nastavku karijere. Veliko hvala Beogradu i Crvenoj zvezdi.
10. Čini se da je pravi iskorak u karijeri bio dvogodišnji odlazak u Dunajsku Stredu. Možete li nam predstaviti u čemu se ogledala Vaša uloga u slovačkom timu i šta je ključna razlika u odnosu na Zvezdu?
To je ekipa iz Slovačke koja je imala želju da me direktno iz Zete dovede u svoje redove, ali poziv Crvene zvezde nisam mogao odbiti.
Iz drugog pokušaja uspjeli su da me dovedu. Sve su mi lijepo predstavili, uvidjeli moj kvalitet, željeli da iz mene izvuku maksimum i da to pokažem i na terenu. Velika akademija i mjesto gdje je napredak neminovan. Vremenom su počeli da stižu i golovi, sve se jednostavno poklopilo. Odlična forma, najbolji igrač, najbolji strijelac – sve je išlo jedno za drugim. Nakon toga, stigao je poziv ekipe Lećea.
11. Leće, klub s bogatom tradicijom koji trenutno teži da zadrži status italijanskog prvoligaša. Kako ste se prilagodili fudbalu i životu u Lećeu?
Po dolasku u Leće, početak iz snova – prva tri meča, na svakom po gol. Ubrzo je stigao i četvrti pogodak nakon dva meča. Bio je to odličan početak, ali sam znao da to još uvijek nije to, da će mi trebati neko vrijeme da se prilagodim novoj sredini i nivou igre.
Međutim, svakodnevni rad i disciplina donijeli su rezultate. Uslijedio je i malo teži period – 12 mečeva bez pogotka. Ipak, gledao sam naprijed, naporno radio, i golovi su ponovo došli, a nivo igre se podigao. Opet kažem, makar pola godine je potrebno igraču da se u potpunosti prilagodi novoj sredini i nivou igre. Bez obzira na to što sam pogađao mrežu već na samom početku, najbolji Nikola došao je tek nakon perioda prilagođavanja.
12. S obzirom na to da ste najtraženiji napadač na Apeninima i da je dat nagovještaj Vašeg odlaska na kraju sezone, prva interesovanja stižu od Milana, čiji je savjetnik za sportska pitanja legendarni Zlatan Ibrahimović. Na koji način uspijevate zadržati skromnost u trenucima dok čekate najbolju odluku?
Ja sam neko ko nikada nije bio opterećen takvim stvarima, ali to je samo po sebi velika privilegija – da te tvoj idol želi i pokušava dovesti u tako veliki klub. Sve u svemu, čeka se prelazni rok, kada će se vidjeti kako će se stvari odvijati i da li će se kockice poklopiti, te potencijalno doći do transfera. Ja sam neko ko je uvijek bio skroman, što znaju svi koji me bolje poznaju, i nadam se da se po tom pitanju neću mijenjati. Uvijek su mi u glavi moji Zećani i želim da ostanem prizeman, da se ne uzdižem u nebesa, jer to jednostavno nisam ja. Sve u svemu, nevjerovatna je čast da me traži neko ko je cijeli život moj idol. Nisam imao priliku da igram protiv njega, ali se nadam da će u budućnosti biti prilike – pa makar i na treningu.
13. Izvanredna forma u Lećeu primjetna je i u krugovima reprezentacije. Kako se dolazi do pozitivne atmosfere među članovima nacionalnog sastava i koliko je to važno za pozitivan ishod svakog igrača?
Sve je stvar energije – ako nije prisutna pozitivna energija i pozitivan duh sa svojim saigračima, teško je naći zajednički jezik na terenu i u svlačionici. Nije toliko bitno kakvi ste van terena, ali kada postoji hemija u svlačionici među saigračima, to je najveće blago, jer tada sve funkcioniše kako treba. Što se tiče reprezentacije, to je, poslije Zete i Zvezde, najbolja atmosfera koju sam iskusio. Zeta mi je bila kao druga kuća, a i u Zvezdi je dosta naših ljudi. U reprezentaciji smo svi tu jedni za druge u svakom trenutku, što je i najbitnije.
14. Mada je rano govoriti o tome, nedavno ste poručili kako su Vam misli otvorene za povratak na teren gdje je sve počelo, stadionu Trešnjica, ali uz drugačiju ulogu. Možemo li saznati nešto više o tome?
Plan mi je i želja da jednog dana preuzmem Zetu, vratim je onamo gdje i pripada, osvojim s njom šampionsku titulu, a nakon toga da dođe vrijeme za odmor i uživanje. Svakako, sve u svoje vrijeme. Volio bih da se s nekih 36–37 godina vratim i pokušam, u jednoj sezoni, kao trener i saveznik, ukoliko se Zeta vrati u najviši rang takmičenja, da im pomognem, posavjetujem ih, radim s mladim kadrom ekipe i prenesem neko svoje znanje. Zeta ima veliki potencijal i mlade nade koje su jako talentovane, a prava je katastrofa ovo što se trenutno dešava.
Jedan klub kao što je Zeta ne može da se ne vrati u Drugu ligu Crne Gore, pa ni u Prvu ligu, jer su uslovi za trening dobri – tereni, svlačionice, reflektori. Sada imamo i opštinu iza kluba. Mislim da je pravo vrijeme da se zapne, da se kockice poslože, da se ne gledaju lični interesi, već da se svi okupe i zajedno rade na tome da se Zeta vrati gdje pripada. U ovom trenutku ne treba pričati o tituli, već postaviti cilj – povratak u Prvu ligu. Takođe, važno je da se igrači koji sada nastupaju u crnogorskoj ligi, a iz Zete su, vrate u klub i da zajedničkim snagama Zeta ponovo zauzme svoje mjesto.
15. Svaki uspjeh sportista s područja Zete budi posebno osjećanje ponosa našeg naroda. Kako doživljavate tu povezanost sa svojom porodicom, krajem i ljudima koji Vas podržavaju?
Ja se uvijek trudim, gdje god da dobijem medijski prostor, da pozdravim i spomenem zetski narod, koji me neumorno prati i navija za mene. Poslije mečeva, najviše poruka dolazi od mojih Zećana, koji me uvijek podržavaju, požele sreću i čestitaju.
Hvala Bogu pa imam priliku da preko fudbala, koliko god mogu, usrećim njih, jer opet, da neko iz tako male sredine stigne do jedne od pet najjačih liga i trese mreže velikana, mnogo znači – i meni i mojim Zećanima. Kao što mi je uvijek drago kad vidim da neko od Zećana napravi neki uspjeh, uvijek ću biti tu, bez obzira da li poznajem osobu, da prvi uputim čestitku i riječi podrške.Bitno je da svi zajedno, svojim uspjesima, uzdignemo Zetu kao jedno malo mjesto, koje i pored toga izrodi jako puno vrhunskih sportista.
Tekst je nastao uz podršku Fonda za pluralizam i raznovrsnost medija, Ministarstva kulture i medija Crne Gore
Istaknuto


Gospojine i KIC Zeta oživjeli duh Cekovićeve poezije
Pripremila: Ana Božović


Novi sajt Opštine Zeta donosi modernu administraciju i e-servise
U saradnji sa UNDP-jem, Opština Zeta privodi kraju izradu novog zvaničnog sajta, koji će, prema riječima sekretara za finansije Bojana...


Nikola Krstović za Portal Zeta: Ostaje san da sa ekipom Zete osvojim ligu
Pripremila: Tamara Raičević


Krstović: Uvešćemo prinudnu upravu u Opštinu Zeta
Ukoliko riječi „ne usvaja se” ne prebacite u „usvaja se” na predlog odluke o moratorijumu na gradnju na 12 katastarskih...


Sjutra dan žalosti u Opštini Zeta
Predsjednik Opštine Zeta Mihailo Asanović donio je Odluku o proglašenju Dana žalosti na teritoriji te opštine za ponedeljak 24. mart. Do...
Najnovije
Istaknuto
-
Hronika2 дана ranije
Preminuo muškarac ranjen u pucnjavi u Zeti, osumnjičeni identifikovan
-
Hronika9 сати ranije
Uhapšen zbog krađe u Zeti
-
Događaji2 дана ranije
Gospojine i KIC Zeta oživjeli duh Cekovićeve poezije
-
Zeta4 дана ranije
Knežević: Nećemo prihvatiti zakon koji šteti Zeti
-
Zeta2 дана ranije
Popović: Porez na nepokretnost minimalno uvećan – građani zaštićeni
-
Zeta2 дана ranije
Novi sajt Opštine Zeta donosi modernu administraciju i e-servise
-
Hronika1 дан ranije
Uhapšen Dejan Đinović, osumnjičen za ubistvo Nikolova
-
Priroda i društvo1 дан ranije
Građani od danas bez besplatne stomatološke zaštite