Zeta
Asanović: Zećani, nećemo vas izdati!
Na skupu u Zeti, predsjednik Opštine Zeta Mihailo Asanović poručio je da će stanovnici zajednički stati u odbranu i da neće dozvoliti izgradnju kolektora u Botunu.
“Ovdje je prisutno preko 3000 Zećana, i to nam jasno pokazuje da ćemo poslati poruku da izgradnje kolektora u Botunu neće biti”, kazao je Asanović.
On je ocijenio da postoji mnogo nejasnoća i kontradiktornih izjava oko projekta
“Ne zna se ko više iznosi laži – da li gospodin Mujović, koji je predamnom i pred još nekim opštinskim funkcionerima, zajedno sa građanima Botuna koje sam pozvao u kancelariju, rekao da neće graditi kolektor, pa je sada promijenio mišljenje i želi po svaku cijenu da ga gradi, ili jedan građanski aktivista koji je ovdje iznosio neistine i laži i koji želi da nas razjedini. Jer Zeta je jedno”, naglasio je on.
Prema njegovim riječima, u ovom pitanju nema podjela po političkim linijama.
“Ovdje su prisutni članovi svih političkih partija, ali ono što je najbitnije – svi smo Zećani. Kolektor će isto smetati onome ko je u DPS-u, i onome ko je u Demokratskom frontu, i onome ko je u SNP-u, i onome ko je u Demokratama. Moramo svi da budemo jedno”, rekao je Asanović.
On je kritikovao nevladine organizacije i aktiviste koji, kako je kazao, pokušavaju da ubijede građane u korist izgradnje kolektora.
“Ono što mi najviše smeta jeste što nam ovih dana govore razni građanski aktivisti, razni NVO sektor, a nijedan se nije ozvaničio da kaže da je protiv ovoga. Umjesto toga, oni nas uče kako je ovo dobro, kako će sve biti bajno, kako će ići čista voda. E pa, onda ga pravite u Podgorici, pa će nama svakako ići čista voda po Zeti!”, naglasio je Asanović.
Asanović je istakao da prethodna gradska uprava nije uspjela da “kupovinom” radnih mjesta dobije saglasnost građana.
“Dragi Zećani, bićemo zajedno, bićemo složni i izaći ćemo ukoliko oni krenu da grade. Poslije ovog veličanstvenog skupa neka novinari koji podržavaju izgradnju kolektora snime i pokažu koliko je ovdje ljudi. Sigurno nećemo dozvoliti njegovu izgradnju. ”, zaključio je predsjednik Opštine Zeta.
Zeta
ZetaCast: Luka Krstović o Zeti, poljoprivredi i izazovima lokalne politike
U trećoj epizodi podkasta ZetaCast gost je bio Luka Krstović, odbornik u Skupštini opštine Zeta, ekonomista i uspješan poljoprivredni proizvođač.
U podkastu smo govorili o njegovom životnom putu, od školskih dana i studija ekonomije, preko razvoja porodičnog biznisa u poljoprivredi, do ulaska u politiku i rada u lokalnoj samoupravi.
Krstović je podijelio svoje stavove o razvoju Zete, položaju poljoprivrednika, izazovima sa kojima se suočavaju mladi ljudi, kao i o tome kako uskladiti porodični život, posao i političke obaveze.
Priroda i društvo
Uspjeh đaka SMŠ “Golubovci” na takmičenju u Turskoj: Srebro Blažu Đuretiću
Učenik obrazovnog programa Kuvar u Srednjoj mješovitoj školi „Golubovci“, Blažo Đuretić, ostvario je izuzetan uspjeh na međunarodnom kulinarskom takmičenju u Turskoj, osvojivši srebrnu medalju kao član tima Udruženja šefova kuhinja Crne Gore.
Mirko Popović, profesor kulinarstva, rekao je da je Blažo na najbolji način predstavio školu, kao i državu.
View this post on Instagram
“Nakon međunarodnog takmičenja u Novom Pazaru gdje je pokazao umijeće i znanje i osvojio treće mjesto Blaža Đuretića pozvali su iz Udruženja šefova kuhinje Crne Gore da učestvuje na takmičenju u Turskoj. Ponosni smo na učenika koji je pokazao sve što je naučio u školi i predstavio nas na najbolji mogući način”, rekao je Popović.
Zeta
Na Anovima otvoren Omladinski servis
Zeta je dobila Omladinski servis koji je juče svečano otvoren na Anovima, a čiji je administrator Nemanja Panić. Ovaj objekat Opština je otvorila u saradnji sa Ministarstvom sporta i mladih i Programom Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP).
Stalna predstavnica UNDP-a u Crnoj Gori Ekatarina Paniklova kazala je da se i Zeta pridružila opštinama koje ulažu u infrastraktiru za mlade i stvaraju prostor za ideje, inicijative i saradnju mladih sa lokalnim samoupravama.
“Omladinski servis je sigurno mjesto gdje mladi mogu da uče, razvijaju talente i pripremaju se za učešće i razvoj svojih zajednica i generalno za život. Ulaganje u mlade važno je i za evropske integracije Crne Gore, jer znači ulaganje u ljude, ljudska prava, zajedništvo i ekonomski razvoj. Posebno nam je drago što ste se kao nova opština, od samog početka jasno opredijelili da mladi budu u centru”, kaže Paniklova.
Direktor direktorata za mlade u Ministarstvu sporta i mladih Darko Stojanović kaže da je ovo 13 Odmladinski servis u Crnoj Gori.
“Ne dozvolite da vam drugi kreiraju politike i budućnost. Podignite glas za svoja prava, a kod nas u ministarstvu imamo maksimu da ništa što se tiče mladih ljudi ne možemo da radimo bez njih. Nastavite da se uključujete, da što više tražite i zahtijevate, jer sve te politike treba da se rade zbog vas i za vas”, kazao je Stojanović.
Predsjednik Opštine ZetaMihailo Asanović rekao je da nije otvoren samo objekat, već mogućnosti za sve mlade u Zeti. Mladima je poručio da je ovo njihov servis, te da će u njemu imati prostor za ideje, edukacije, radionice, projekte, druženje i aktivizam.
“Cilj nam je da Zeta bude opština iz koje mladi ne odlaze, već u kojoj ostaju, stvaraju i grade svoju budućnost. Želimo da budete aktivni učesnici u donošenju odluka koje se tiču vaše generacije i cijele zajednice. Neka današnji dan bude početak jednog novog poglavlja za omladinu Zete”, rekao je Asanović.
Administrator Omladinskog servisa Nemanja Panić kaže da su otvorili mjesto susreta, ideja i kreativnosti za sve mlade ljude.
“Otvaranje Omladinskog servisa predstavlja veliki korak ka ostvarenju onoga čemu svi težimo, a to je da mladi imaju priliku da razvijaju potencijal, iskažu misli i aktivno učestvuju u oblikovanju budućnosti Zete. Vjerujemo da će servis biti mjesto gdje će se pokretati značajne inicijative, stvarati nove ideje i graditi snažne konekcije među mladima”, kaže Panić.
Poručio je mladima da iskoriste prilike koje im se pružaju, te da budu hrabri, aktivni i istrajni u ostvarenju ciljeva.
“Vaša kreacija, glas i učešće su od neprocjenjivog značaja. Važno je da znate da se ne otvara samo jedna obična kancelarija već vaša druga kuća”, istakao je Panić.
Izvor: DAN
-
Politika3 дана ranijeKnežević: Ne može jedan Singapurćanin više voljeti Podgoricu od mene
-
Politika4 дана ranijeMujović: DNP sarađuje sa DPS-om jer mora da vraća dugove
-
Kolumne3 дана ranijeВук Бачановић: Кратка историја народа који је случајно залутао у сопствену прошлост
-
Politika4 дана ranijePerić izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada
-
Politika4 дана ranijeSpajić: Danas Kneževiću i zvanično možemo čestitati koaliciju sa DPS-om
-
Politika2 дана ranijeKnežević: Bolje biti i narkoman nego bot PES-a
-
Hronika4 дана ranijeU Zeti oduzeto 1.907 paklica cigareta
-
Hronika16 сати ranijeMisterija zetskog kokaina: Tona droge zaplijenjena, naručilac nepoznat?

