Radi se o Nikoli Ukšanoviću i Sretenu Cmiljanoviću. Takođe, dres drugoligaša iz najmlađe CG opštine u narednoj polusezoni neće nositi ni Silva Adriano De Athajde.

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Sport

UKC: Želimo da se više cijeni trud i rad većine klubova nego da se isti ponižava

udruženje klubova centar

Klubovi Udruženja klubova Centar FSCG su primorani da nakon niza tekstova u domacim, ali i u medijima okruženja na nesvakidašnja dešavanja i rezultate u našoj ligi reaguju ovim saopštenjem kako bi zaštitili svoje klubove i samo takmičenje.

” Želimo da se više cijeni trud i rad većine klubova nego da se isti ponižava zbog nažalost evidentnih propusta pojedinaca. Naime, u našoj ligi ove sezone nastupaju klubovi koji su bili osvajači prvenstva i kupa Crne Gore kao i klubovi koji ulazu znatna finansijska sredstva i imaju ambicije za plasman u viši rang. Liga je podijeljena u dvije grupe i u obje grupe se nalazi više klubova koji se bore za jedno od prva dva mjesta koja vode u plej of razigravanje za plasman u baraž i popunu 2.CFL sto našu ligu čini izuzetno zanimljivom i neizvjesnom “, piše u saopštenju.

Pozivamo fudbalsku javnost da ne sudi o našoj ligi na osnovu, nažalost opravdanog, pisanja o par klubova koji su  uzeli učešće u takmićenju već da dodju i prate derbi utakmice kojih ima svakog vikenda i na kojima može da se vidi zanimljiv fudbal sa mnogo lijepih poteza i golova što potvrdjuju izvještaji o broju gledalaca sa pojedinih terena.

“Amaterski fudbal je u čitavoj Evropi dobio posebno mjesto jer se tu i dalje igra iz ljubavi prema igri, a tako je i kod nas i to ne može nista poremetiti. Odgovornost svih nas koji vodimo klubove se cijeni i činjenice se i dalje kroz učešće selekcija klubova i način i rezultate koji isti postižu. Cilj amaterizma je upravo u radu sa djecom i mladim ljudima kako bi sjutra svako u svom domenu rada postao i bio odgovoran član našeg društva. U to ime, pozdravljamo sportsku javnost i pozivamo da su uvijek dobrodošli na utakmicama našeg udruženja”, kaže se na kraju saopštenja Udruženja klubova koji se takmiče u regiji centar.

Continue Reading

Sport

Rukometašice Zete ubjedljivom pobjedom do novih bodova

Pripremila: Tamara Raičević

Rukometašice iz Golubovaca nastavile su pobjednički niz savladavši ekipu Ulcinja na gostovanju ubjedljivim rezultatom 26:36.

U susretu 3. kola Prve ženske lige Crne Gore nije bilo velikih iznenađenja. Već su od samog starta izabranice Bobane Krstović diktirale tempo, pokazale superiorniju igru i stvorile gol-razliku koja je za protivničke rukometašice bila nedostižna.

Anastasija Škatarić

U sastavu Zete najefikasnija je bila Maja Ceklić sa 12 postignutih golova, dok je Anastasija Škatarić 7 puta bila precizna, a svojom igrom zavrijedila je priznanje za igračicu utakmice.

Martina Mirotić na svom golu zabilježila je 6 intervencija. Iz redova Ulcinja, 5 puta uspješna u realizaciji bila je Nikoleta Radmanović, dok su Tijana Vukčević i Emina Lolović po 4 puta uspjele da postignu gol.

Izuzetna disciplina karakterisala je igračice Zete od samog starta, što se pokazalo kao ključna prednost i nepremostiva prepreka za rivala, a stvoren je prostor da svaka rukometašica zabilježi svoj doprinos. U predstojećem kolu gostovaće ekipi Levalee 2010, a utakmica je na programu za vikend.

Sport

Ilarion i Zeta zabilježili nove trijumfe, Olympico bez bodova

U odigranom 5. kolu Treće crnogorske fudbalske lige, fudbaleri Ilariona i Zete potvrdili su pobjednički mentalitet, dok su igrači Olympica pretrpjeli poraz.

Prvo su na teren istrčali seniori Ilariona, koji su u subotu na gostovanju savladali ekipu Balkan Eagles rezultatom 2:3 u okviru grupe B. Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a prva promjena na semaforu djelo je Filipa Vukićevića, koji je pogodio u 58. minutu. Odgovor domaćina stigao je desetak minuta kasnije, kada je kapiten Anton Gjonlekiq pogodio u 68. minutu i izjednačio na 1:1. Ponovnu rezultatsku prednost za izabranike Blagote Popovića donio je Vuk Lukić golom u 76. minutu, a prednost je povećao rezervista Darko Stajkić, koji je bio precizan u 81. minutu. Poraz ekipe Balkan Eagles ublažio je Anton Gjonlekiq, koji se ponovo upisao u listu strijelaca u 85. minutu, postavivši konačan rezultat 2:3. Ilarion nakon ovog trijumfa zauzima čelnu poziciju na tabeli sa 12 osvojenih bodova.

Utakmice grupe A bile su na programu u nedjelju. Fudbaleri Zete ostvarili su više nego ubjedljivu pobjedu, rezultatom 0:19, na gostovanju ekipi Njegoš. Goleadu za fudbalere sa Trešnjice otpočeo je Ilija Puletić, pogodivši u 5. minutu. Dva puta je uspješan u realizaciji bio štoper Blažo Pejović, koji je pogađao u 15. i 45. minutu. Doprinio je i kapiten Kristijan Filipović, golom u 27. minutu. Ivan Šoć dva puta je smjestio loptu u protivničku mrežu, golovima u 29. i 35. minutu, dok je Ivanu Đuroviću pošlo za rukom da četiri puta postigne gol, u 25, 28, 42. i 43. minutu. Svoju šansu iskoristio je i Rade Drakić u 38. minutu, te su Zećani otišli na zasluženi odmor sa 11 golova prednosti. U nastavku susreta, na listu strijelaca upisali su se rezervisti. Andrija Skrobanović šest puta je smjestio loptu iza leđa protivničkog golmana nakon ulaska u igru, i to u 46, 51, 53, 56, 65. i 67. minutu. Još dva pogotka za stabilan trijumf svoje ekipe postigao je Ivan Gazivoda u 54. i 62. minutu. Nakon ovog kola, sastav Zete osvojio je 7 bodova, čime im je pripala 4. pozicija na tabeli.

Igrači Olympica su na domaćem terenu ostali bez bodova; savladala ih je ekipa Crvene Stijene konačnim rezultatom 0:10. Za pobjednički sastav pogađao je Miloš Dragaš u 9. minutu, a zatim je ponovo bio precizan sa bijele tačke u 58. minutu. Svoje šanse iskoristili su Vasilije Klikovac u 50, Nikola Pejović u 24. i 40. minutu. Filip Radonjić postigao je het-trik golovima u 16, 46. i 71. minutu. Na listu strijelaca svoje ime upisao je i kapiten Crvene Stijene, Dušan Lakušić, golom u 30. minutu. Prednost za gostujući sastav iz Tološa uvećao je Almir Mujahodžić autogolom u 45. minutu. Fudbaleri Olympica trenutno zauzimaju 8. poziciju na tabeli.

Ekipa Ilariona će u sljedećem kolu odmjeriti snage sa igračima Polet Starsa na svom terenu u okviru grupe B. Dok nas od pripadnika grupe A očekuje opštinski derbi na Trešnjici, između sastava Zete i Olympica. Utakmice su na programu predstojećeg vikenda.