Zeta
Odbornici raspravljali o navodnim finansijskim malverzacijama sredstava za sport u opštini Zeta
Nebojša Domazetović, odbornik Demokratskog fronta u SO Zeta, predložio je na skupštinskoj sjednici da sportski inspektori ispitaju sve finansijske izvještaje klubova koji su dobili sredstva od opštine. Prijedlog je došao tokom rasprave o dodjeli sredstava za sport u 2022. godini, koja na kraju nije dobila podršku, jer su protiv glasala 22 odbornika, dok su ga podržala samo dva odbornika DPS-a.
Odbornik Demokratskog fronta Vesko Rašović prokomentarisao je da niko nije kontrolisao rad sportskih klubova u prethodnom periodu. Fudbalski klub Bratstvo svoje finansije pravda priznanicama.
“Navešću tri priznanice evidentirane pod brojem 049, gde je jednoj osobi isplaćeno 1.150, pa 470, pa 800 evra. Ovo je zločin; zašto niko nije istražio ovaj zločin? Po kom osnovu ste raspodelili sredstva ako ih niste kontrolisali? Potrošili ste milione, oštetili opštinu, oštetili građane. Neko mora da odgovara”, istakao je Rašović.
Aleksandar Kojičić (PZP) naveo je da izvještaj pokazuje da Zeta ima osam fudbalskih klubova.
“Gde smo mi na Svetskom prvenstvu, ne razumem. Svi su dobili pare, a ko su ti ljudi, ne znam. Davanje novca fudbalskom klubu Bratstvo, u prenesenom smislu, je oružana pljačka” , rekao je Kojičić.
Miroslav Boljević, odbornik DPS-a, odgovorio je da su teške kvalifikacije date olako na sastanku. Mislim da je nepromišljeno da neko kaže da je neko drugi proneverio njihovu imovinu.
“To je teško krivično delo. Pozivam one koji tako misle da uz našu pomoć sve preispitaju pred nadležnim organima, a ko je proneverio nešto što nam svima pripada neka ide gde mu je mesto, ko god da je. Mandat DPS-a Zete i Crne Gore za to nikome nije dat. Bilo je ljudi iz naših partija koji su pokrili više funkcija i završili tamo gde jesu, i neka završe tamo. Dajte mi jedan dokaz, pa ću podneti krivičnu prijavu” , ocjenio je Boljević.
Novica Pejović, odbornik Demokrata, prokomentarisao je da je izveštaj o raspodeli sredstava za prethodnu godinu katastrofalan.
“Fudbalski klub Bratstvo dobio je 8.000 evra, a predsednik opštine ih je istog dana počastio sa 2.000 evra i ne znam po kom osnovu” , izjavio je Pejović.
Predsjednik komisije nadležne za dodjelu sredstava nevladinim organizacijama Dražen Bjelobrković izjavio je da dodjela sredstava nije lak zadatak.
“Zakon je jasan, sredstva dodeljujemo na osnovu dokumentacije i kriterijuma predviđenih odlukom. Svaki ovlašćeni predstavnik kluba prilaže overenu potvrdu da je informacija tačna i mi nemamo pravo da tu informaciju osporavamo. Ne funkcionišemo na osnovu ličnih simpatija. Definitivno, ko je uradio nešto loše treba da odgovara za svoje postupke. Mi kao komisija snosimo odgovornost za ono što smo uradili”, naglasio je Bjelobrković.
Skupština je verifikovala prestanak mandata odbornicima Ivanu Klikovcu, Miroslavu Brajoviću, Radulu Rakonjcu i Slađani Kaluđerović, koji su podneli ostavke. Verifikovani su mandati novim odbornicima Rajki Pantović, Dragani Matanović, Nebojši Raičeviću i Lidiji P.
Izvor: Dan
Zeta
Branko Noković podnio neopozivu ostavku na mjesto predsjednika OO SNP Zeta
Predsjednik Opštinskog odbora Socijalističke narodne partije (SNP) Zeta Branko Noković podnio je neopozivu ostavku na tu funkciju, saopštenje objavljujemo u cjelosti:
Ovim putem podnosim neopozivu ostavku na funkciju predsjednika Opštinskog odbora Socijalističke narodne partije Zeta.
Odluku donosim nakon dužeg perioda suočavanja sa konstantnim opstrukcijama i sabotiranjem mog rada od strane dijela članova Opštinskog odbora, što je svoj konačni epilog dobio glasanjem za moju smjenu sa mjesta direktora KIC-a Zeta od strane člana SNP-a, koji predstavlja našu partiju u Savjetu ustanove, a za interes druge partije.
Takav postupak samo je potvrdio ono na šta sam duže vrijeme ukazivao – da su pojedinci unutar naših redova djelovali protiv interesa partije, ali i protiv mene lično i profesionalno.
Funkciju direktora Kulturno-informativnog centra Zeta obavljao sam časno, odgovorno i pošteno, vodeći se isključivo interesima ustanove i građana Zete. Rezultati ostvareni tokom mog mandata ostaju najbolji dokaz posvećenosti poslu koji sam obavljao.
Kao dijete funkcionera koji je jedan od osnivača SNP-a i kao predsjednik OO SNP Zeta uvijek sam jasno i dosledno artikulisao politiku naše partije, štiteći njene programske principe i vrijednosti. Istovremeno bio sam glas građana Zete i branio njihove interese kad god je to bilo potrebno. To sam pokazao i pružanjem podrške protestima u Botunu i opet bih uradio isto, jer smatram da je obaveza svakog odgovornog političkog predstavnika da stane uz svoje građane kada su ugroženi njihovi legitimni interesi.
Nakon moje smjene sa funkcije direktora KIC-a Zeta, inicirao sam sazivanje Glavnog odbora partije kako bi se otvoreno razgovaralo o problemima u OO SNP Zeta i pronašao put ka rješavanju situacije. Umjesto toga, sazvano je Predsjedništvo partije na kojem mi nije omogućeno da iznesem svoj stav o cjelokupnoj situaciji, jer nekome to nije odgovaralo.
Kao neko ko je branio izvorne vrijednosti SNP CG, sa dubokim razočarenjem konstatujem da SNP danas nije ona partija u koju sam vjerovao i kojoj sam posvetio svoj politički angažman. Uprkos svemu ostajem dosledan vrijednostima koje sam zastupao tokom obavljanja ove funkcije – poštenju, odgovornosti, zaštiti interesa građana i borbi za istinu. Na tim principima sam radio do sada i na njima ću istrajati i ubuduće.
Zeta
ZetaCast: Luka Krstović o Zeti, poljoprivredi i izazovima lokalne politike
U trećoj epizodi podkasta ZetaCast gost je bio Luka Krstović, odbornik u Skupštini opštine Zeta, ekonomista i uspješan poljoprivredni proizvođač.
U podkastu smo govorili o njegovom životnom putu, od školskih dana i studija ekonomije, preko razvoja porodičnog biznisa u poljoprivredi, do ulaska u politiku i rada u lokalnoj samoupravi.
Krstović je podijelio svoje stavove o razvoju Zete, položaju poljoprivrednika, izazovima sa kojima se suočavaju mladi ljudi, kao i o tome kako uskladiti porodični život, posao i političke obaveze.
Priroda i društvo
Uspjeh đaka SMŠ “Golubovci” na takmičenju u Turskoj: Srebro Blažu Đuretiću
Učenik obrazovnog programa Kuvar u Srednjoj mješovitoj školi „Golubovci“, Blažo Đuretić, ostvario je izuzetan uspjeh na međunarodnom kulinarskom takmičenju u Turskoj, osvojivši srebrnu medalju kao član tima Udruženja šefova kuhinja Crne Gore.
Mirko Popović, profesor kulinarstva, rekao je da je Blažo na najbolji način predstavio školu, kao i državu.
View this post on Instagram
“Nakon međunarodnog takmičenja u Novom Pazaru gdje je pokazao umijeće i znanje i osvojio treće mjesto Blaža Đuretića pozvali su iz Udruženja šefova kuhinje Crne Gore da učestvuje na takmičenju u Turskoj. Ponosni smo na učenika koji je pokazao sve što je naučio u školi i predstavio nas na najbolji mogući način”, rekao je Popović.
-
Zeta1 дан ranijeBranko Noković podnio neopozivu ostavku na mjesto predsjednika OO SNP Zeta
-
Politika3 дана ranijeKnežević: Bolje biti i narkoman nego bot PES-a
-
Hronika2 дана ranijeMisterija zetskog kokaina: Tona droge zaplijenjena, naručilac nepoznat?
-
Politika1 дан ranijeRadičević: Perić da provjeri dokumentaciju kolektora u Botunu
-
Sport3 дана ranijeRK Zeta na “Mini Trofeju Trebjese”: Najmlađe rukometašice napravile važne korake
-
Sport3 дана ranijePočinju 98. Zetske sportske igre
-
Sport4 дана ranijeRK Zeta gradi budućnost – pionirke krunisale sezonu medaljom
-
Politika1 дан ranijeIvanović: I arbitraža opcija ako ne bude dogovora između Crne Gore i Hrvatske

