Connect with us

Zeta

Botunjani postigli dogovor sa Mujovićem: Počinje obnova puteva u Botunu

kipe Puteva sjutra počinju sa obnovom puteva u Botunu. To je saopšteno nakon sastanka gradonačelnika Podgorice Saše Mujovića sa dijelom mještana ovog naselja.

Osim puteva, kako je najavljeno, u Botunu će se renovirati dvorište škole, igralište,  saobraćajnice, graditi šetalište i bulevari.

“Obavezali smo se da renoviramo i rekonstrišemo saobraćajnice, renoviramo dvorište škole,  sportski poligon i napravimo šetalište i to će Glavni grad prema gruboj procjeni koštati 1,8 miliona eura. Uloga Ministarstva javnih radova će biti još veća, tu su dva bulevara koja će koštatiti najmanje tri miliona eura. Ulaganje u Botun neće biti manje od pet miliona eura. Smatramo da je to značajni podsticaj lokalnoj zajednici, ti ljudi su to zaslužoili. Ovo je odgovoran gest Glavnog grada”,  kazao je Saša Mujović, gradonačelnik Podgorice.

Mujović je rekao da je izgradnja tri ključna komponente postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda započeta 30. decembra 2025. godine i početak je bio obilježen nezadovoljstvom mještana Botuna i nemilim scenama. On je kazao da to nije bilo lijepo i nije nešto što su željeli da vide, ali da se danas to postrojenje gradi i to je najvažniji ekološki projekat u državi.

“Kao gradonačelnik sam zadovoljan dinamikom radova, ali kao čovjek  želim da mještani u datim okolnostima budu zadovoljni. Svjestan sam da su protivnici izgradnje postrojenja i tu pomaka nema, ali ako se već nešto radi u Botunu, onda smatram da je obaveza Glavnog grada da pomogne lokalnu zajednicu i da joj obezbijedi infrastrukturu za bolji kvalitet života. Drago mi je špo je Ćetković pomenuo da su Vlada iu Glavni grad neposredno pred početak radova nudili sličan paket infrastrukturnih projekata. Postigli smo dogovor kojim se u Botun vraća mir, daje se mogućnost da se to postrojenje izgradi do kraja bez tenzija, a selo dobija najveće ulaganje u svojoj istoriji”,  kaže Mujović.

Danijel Ćetković, mještanin Botuna, kazao je da tri mjeseca traju pregovori sa gradonačelnikom, koji je izrazio želju da uloži u infrastrukturu naselja.

“Ti pregovori imali su neke sitnice koje smo izmijenili i dopunili. Gradonačelnik nam je izašao u susret, sve nas je ispoštovao, tako da smo danas došli do finala. Sjutra bi trebalo da startuju radovi u selu Botun. Želio bih javnost zna da smo svi protiv izgradnje kolektora, ali tu smo bili nemoćni. Mujović je svjestan toga da je mogao da kaže mi radimo kolektor, ne možemno ništa da vam pomognemo oko infrastruktire ni ulaganje. Međutim, bio je korektan i čovjek i isunio naše zahtjeve”, rekao je Ćetković.

 

Reklama
Klikni da ostaviš komentar

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Zeta

Na Anovima otvoren Omladinski servis

Zeta je dobila Omladinski servis koji je juče svečano otvoren na Anovima, a čiji je administrator Nemanja Panić. Ovaj objekat Opština je otvorila u saradnji sa Ministarstvom sporta i mladih i Programom Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP).

Stalna predstavnica UNDP-a u Crnoj Gori Ekatarina Paniklova kazala je da se i Zeta pridružila opštinama koje ulažu u infrastraktiru za mlade i stvaraju prostor za ideje, inicijative i saradnju mladih sa lokalnim samoupravama.

“Omladinski servis je sigurno mjesto gdje mladi mogu da uče, razvijaju talente i pripremaju se za učešće i razvoj svojih zajednica i generalno za život. Ulaganje u mlade važno je i za evropske integracije Crne Gore, jer znači ulaganje u ljude, ljudska prava, zajedništvo i ekonomski razvoj. Posebno nam je drago što ste se kao nova opština, od samog početka jasno opredijelili da mladi budu u centru”,  kaže Paniklova.

Direktor direktorata za mlade u Ministarstvu sporta i mladih Darko Stojanović kaže da je ovo 13 Odmladinski servis u Crnoj Gori.

“Ne dozvolite da vam drugi kreiraju politike i budućnost. Podignite glas za svoja prava, a kod nas u ministarstvu imamo maksimu da ništa što se tiče mladih ljudi ne možemo da radimo bez njih. Nastavite da se uključujete, da što više tražite i zahtijevate, jer sve te politike treba da se rade zbog vas i za vas”,  kazao je Stojanović.

Predsjednik Opštine ZetaMihailo Asanović rekao je da nije otvoren samo objekat, već mogućnosti za sve mlade u Zeti. Mladima je poručio da je ovo njihov servis, te da će u njemu imati prostor za ideje, edukacije, radionice, projekte, druženje i aktivizam.

“Cilj nam je da Zeta bude opština iz koje mladi ne odlaze, već u kojoj ostaju, stvaraju i grade svoju budućnost. Želimo da budete aktivni učesnici u donošenju odluka koje se tiču vaše generacije i cijele zajednice. Neka današnji dan bude početak jednog novog poglavlja za omladinu Zete”,  rekao je Asanović.

Administrator Omladinskog servisa Nemanja Panić kaže da su otvorili mjesto susreta, ideja i kreativnosti za sve mlade ljude.

“Otvaranje Omladinskog servisa predstavlja veliki korak ka ostvarenju onoga čemu svi težimo, a to je da mladi imaju priliku da razvijaju potencijal, iskažu misli i aktivno učestvuju u oblikovanju budućnosti Zete. Vjerujemo da će servis biti mjesto gdje će se pokretati značajne inicijative, stvarati nove ideje i graditi snažne konekcije među mladima”, kaže Panić.

Poručio je mladima da iskoriste prilike koje im se pružaju, te da budu hrabri, aktivni i istrajni u ostvarenju ciljeva.

“Vaša kreacija, glas i učešće su od neprocjenjivog značaja. Važno je da znate da se ne otvara samo jedna obična kancelarija već vaša druga kuća”,  istakao je Panić.

 

Izvor: DAN

Continue Reading

Zeta

Predsjednik Opštine Zeta nagradio najbolje učenike 

Povodom Dana najboljih koji je danas prigodno obilježen u Opštini Zeta, predsjednik Opštine Mihailo Asanović nagradio je nosioce diplome ‚‚Luča“ uručivši im zahvalnice, knjige i novčane nagrade – po 100€ za lučonoše iz osnovnih škola i po 200€ lučonošama srednje škole.

Ujedno, čestitao im je na postignutom uspjehu i poželio da ih isti prati i u svim narednim životnim etapama, istakavši da će im Opština Zeta uvijek biti saveznik na svim stazama uspjeha.

Ove godine, kada su u pitanju polumaturanti, imamo 12 nosilaca diplome ‚‚Luča“ iz osnovnih škola sa područja teritorije Zete, kao i 2 lučonoše koje su uspješno završile Srednju mješovitu školu Golubovci.

Dobitnici diplome Luča iz Osnovne škole ‚‚Milan Vukotić“ su: Anđela Ajković, Nađa Brajović, Kalina Knežević, Sunčica Marković, Nikolina Gorović i Jovana Marković.

Lučonoša Osnove škole ‚‚Niko Maraš“ je Vuk Savić.

Najbolji u Osnovnoj školi ‚‚Vladika Danilo“ su: David Komadanović, Nikoleta Bjelobrković i Mihailo Lončar.

Nosioci ove prestižne diplome iz Osnovne škole ‚‚Zarija Vujošević“ su Hana Frljučkić i Anđela Kaluđerović.

Dobitnice diplome Luča iz Srednje mješovite škole Golubovci su Jana Kovinić i Anđela Popović.

Continue Reading

Zeta

RECIRCLE projekat približio djeci u Zeti značaj cirkularne ekonomije

Opština Zeta je kao jedan od partnera u sklopu RECIRCLE projekta koji je sufinansiran u okviru Interreg VI-A IPA programa Hrvatska-Bosna i Hercegovina-Crna Gora uz pomoć vanjskih edukatora, sprovela edukativne radionice za najmlađe.

Radionice pod nazivom “Tajne dobrih stvari-osnove cirkularne ekonomije za najmlađe”održane su u osnovnim školama “Niko Maraš” i “Milan Vukotić”, kao i u JPU “Zvjezdani vrt”.

Agencija za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA u saradnji sa Opštinom Zeta organizovala je spomenute radionice za djecu usmjerene na primjenu načela cirkularne ekonomije, te razumijevanje važnosti takvog pristupa za održivost zajednica i zaštitu životne sredine. Teme su obrađene u skladu sa dobi grupe djece, na interaktivan način, kroz praktične vježbe, igru, podsticanje na razgovor.

Partneri na projektu su Agencija ZADRA NOVA, Ured za europske integracije Srednjobosanskog kantona, Grad Bihać, Opština Zeta i Čistoća DOO.

Opšti cilj projekta RECIRCLE je jačanje kapaciteta sistema upravljanja otpadom kroz zajedničku primjenu principa cirkularne i resursno efikasne ekonomije, sa akcentom na odvojeno sakupljanje otpada i njegovu reciklažu i ponovnu upotrebu.

Continue Reading

Facebook

Istaknuto

Najnovije

Istaknuto