fbpx
Connect with us

Digitalni svijet

Ove tri aplikacije su prevarile 20 miliona ljudi

Najnoviji izvještaj je razotkrio tri aplikacije koje su prevarile 20 miliona korisnika i servirale im veliki broj reklama. Svi želimo da pronađemo brz i lak način da zaradimo novac sa strane. Još ako takva zarada uključuje neku zdravu aktivnost, onda je u pitanju pun pogodak.

Međutim, rijetko kada se ispostavi da je nešto što na brz i jednostavan način donosi rezultate bude i istinito. Upravo to pokazuje izvještaj proizvođača antivirusnog softvera “Dr. Web”, prenose Nezavisne.

U izvještaju koji je objavio “Dr. Web”, kreator softvera za uklanjanje virusa, na Google Play prodavnici postoje tri takve aplikacije koje su preuzete više od 20 miliona puta:

1. Lucky Step-Walking Tracker – preko 10 miliona preuzimanja

2. WalkingJoy – preko 5 miliona preuzimanja

3. Lucky Habit: health tracker – preko 5 miliona preuzimanja

Sve tri aplikacije funkcionišu na istom principu – korisnicima daju virtuelnu valutu nakon izvršenja određenih zadataka. To može biti prelazak određene distance, sticanje zdravih navika ili nešto drugo, a te valute se kasnije mogu zamijeniti za pravi novac. Ukoliko korisnici ne žele da rade zadatke, imaju mogućnost da gledaju reklame.

Ali i nakon gledanja niza reklama, aplikacije prikazuju još reklama navodno da bi se “ubrzao” proces preuzimanja nagrada. Aplikacije ne verifikuju nijedan od podataka u vezi sa plaćanjem koje su dali korisnici, tako da su šanse da će oni nešto zaraditi od gledanja reklama veoma male.

Ukoliko imate neku od navedenih aplikacija na svom Android telefonu, odmah ih izbrišite i obavezno skeniratjte uređaj nekim antivirus programom kako biste izbjegli bilo kakve probleme.

Reklama turizam danilovgrad
Klikni da ostaviš komentar

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Digitalni svijet

WhatsApp uvodi balon za ćaskanje

whatsapp

WhatsApp razvija novu funkciju koja će omogućiti korisnicima da prilagode svoj interfejs za ćaskanje. Andorid korisnici će uskoro moći da biraju boju mjehurića za ćaskanje i pozadine iz unaprijed definisanog skupa tema.

Najnovija beta verzija za Android nosi 11 podrazumijevanih tema za ćaskanje, što daje mogućnost korisnicima da presonalizuju izgled pojedinačnih razgovora. Ove teme će se automatski prilagoditi svijetlom i tamnom režimu uređaja. U tamnom režimu, korisnici mogu da prilagode osvijetljenost pozadine i boje mjehurića za ćaskanje.

Izvor teme će automatski promeniti boju pozadine i balončića za ćaskanje kako bi odgovorali izabranom stilu. Svaka tema dolazi sa skupom boja oblačića za ćaskanje koje dopunjuju pozadinu. Međutim, korisnici će imati opciju da modifikuju pozadinu uz zadržavanje iste boje mjehurića za ćasanje radi veće kontrole. Izabrana tema će se pojaviti samo na nalogu korisnika koji je primijeni, bez uticaja na drugu osobu u razgovoru.

Nova funkcija će biti dostupna u posebnom odjeljku u podešavanjima aplikacije za prilagođavanje teme. Očekuje se da će se funkcija teme za ćaskanje uvesti u predstojećem ažuriranju za Android, dok još nema potvrde da li će biti predstavljena za iOS.

Continue Reading

Digitalni svijet

Šta ako vam ukradu telefon? Zaključajte ga na daljinu uz ova uputstva

zaključati telefon
Na telefonima držimo osjetljive stvari, poput lozinki, privatnih fotografija ili finansijskih podataka. Važno je da znate kako možete da se zaštitite ako izgubite ovaj uređaj.

U nastavku slede uputstva kako da zaključate svoj telefon, bilo da je na njemu iOS ili Android operativni sistem.

Ovo je dobro znati, jer u slučaju krađe na taj način ćete najbolje zaštititi svoje podatke.

Zaključajte ukradeni iPhone.

Apple funkcija Find My iPhone nudi nekoliko opcija za zaštitu uređaja u slučaju krađe.

Jedna od njih omogućuje zaključavanje iPhonea na daljinu, a radiće samo ako ste prethodno omogućili opciju Find My iPhone na svom uređaju.

U web pregledaču na računaru otvorite Apple stranicu Find Devices i prijavite se sa svojim Apple ID-om i lozinkom.

Za to možete koristiti i aplikaciju Find My na drugom Appleovom uređaju.

Pod All Devices odaberite iPhone koji želite da onemogućite, a zatim kliknite Mark As Lost.

Ako vaš uređaj nema lozinku, od vas će biti zatraženo da je napravite. Kliknite Next, pa Activate.

Apple takođe daje mogućnost unosa telefonskog broja i poruke za prikaz na zaključanom ekranu vašeg iPhone uređaja.

Nakon što izvršite gore navedene korake, Lost Mode biće omogućen na vašem telefonu – nakon toga, vaš uređaj će biti zaključan i neće prikazivati nikakve poruke ili obaveštenja.

Ovo će takođe onemogućiti korišćenje funkcija kao što je Apple Pay.

Zaključajte ukradeni Android

Kao i kod iPhone uređaja, ova mera zaštite radi samo ako ste prethodno na izgubljenom ili ukradenom uređaju uključili funkciju Find My Device.

Otvorite web pregledač i idite na stranicu Google Find My Device.

Prijavite se pomoću Google naloga povezanog sa ukradenim telefonom. Pričekajte da Google Find My Device locira vaš telefon.

Kliknite opciju Secure device, pa odaberite Secure device za potvrdu.

Nakon toga vaš će Android biti zaključan postojećim PIN-om ili lozinkom za zaključani ekran. To uradite sada, ako i dalje niste.

Osim toga, vaš Google korisnički nalog biće uklonjen sa tog uređaja. Uprkos tome, moći ćete i dalje da vidite njegovu lokaciju.

Continue Reading

Digitalni svijet

Nova pravila: Telegram može da otkrije vaše podatke policiji

Uprava Telegrama po novim pravilima može da otkrije IP adrese i brojeve telefona onih koji krše pravila kada primi pravne zahtjeve od vlasti, kaže osnivač te mreže Pavel Durov.

“Jasno smo stavili do znanja da IP adrese i telefonski brojevi onih koji krše naša pravila mogu biti otkriveni nadležnim organima kao odgovor na razumne pravne zahtjeve”, napisao je Durov na svom Telegram kanalu.

Osnivač ove platforme je rekao da će Uslovi korišćenja usluge i Politika privatnosti sada biti jedinstveni za sve korisnike, bez obzira na geografsku lokaciju.

Durov je naglasio da se takva ažuriranja uvode kako bi se “prestupnici dodatno odvratili da koriste Telegram kao platformu za nezakonite aktivnosti”.

Krajem avgusta, osnivač Telegrama optužen je u Francuskoj da se nije suprotstavio širenju kriminalnog sadržaja putem mesindžera.

Durov je kasnije pušten iz pritvora uz kauciju od pet miliona evra, uz strogi sudski nadzor i obavezu javljanja u policijsku stanicu dva puta nedjeljno. Zabranjeno mu je napuštanje francuske teritorije.

Continue Reading

Facebook

Istaknuto

Najnovije

Istaknuto