Connect with us

Zeta

Dom zdravlja u Zeti još uvijek funkcioniše u okviru Glavnog grada

dom zdravlja zeta

Dom zdravlja u Golubovcima još funkcioniše u okviru Doma zdravlja Glavnog grada, kazao je direktor  Doma zdravlja dr Danilo Jokić.

“Dom zdravlja u Golubovcima funkcioniše još u okviru Doma zdravlja Glavnog grada. Još je zdravstveni sistem jedinstven, ali radovi su pri kraju. Postoje četiri porodična ljekara, dva u prvoj i dva u drugoj smjeni, rade dva pedijatra, imamo ginekologa, laboratorijsku dijagnostiku”, kazao je Jokić u emisiji “Mreža” na TVCG.

Istakao je da će vidjeti u kojem pravcu će ići nova gradska vlast, ali da misli da tu neće biti nikakvih problema u daljoj saradnji.

Kad je u pitanju konstatacija građana da se čeka izabrani ljekar i po godinu dana, Jokić je kazao da je to naslijeđeni problem.

“Molio bih građane da razumiju, mi smo upoznati sa tim problemom i to je naslijeđeni problem. Nešto što građani moraju da znaju jeste da su 83 tima ljekara funkcionišu zajedeno sa Golubovcima i Tuzima. Ono što je istina je da je broj usluga preko 240.000 ukucanih pacijenata”, kazao je Jokić.

Istakao je da su to građani koji su došli iz drugih gradova, ali da se nisu odjavili kod dvojih doktora.

“Ali niko od ljekara nikada nije vratio za taj dio usluge koji pacijent traži jer je bitno svakom ukazati pomoć”, kazao je Jokić.

Istakao je da svi ljudi treba da se registruju kod izabranog ljekara.

Kad je u pitanju MMR vakcina Jokić je istakao da ono što je sigurno jeste da je broj vakcinisane djece u 2021. godini bio osam odsto, a danas je 28 odsto, ali da i dalje nisu zadovoljni.

“Obuhvat MMR vakcinom je porastao predškolski uzrast, od 2017. do 2021. godište, oko 58 odsto, to je dobro ali ali ne dovoljno dobro, jer da bismo imali zaštićenu populaciju obuhvat mora ići do 80 odsto”, kazao je Jokić.

Istakao je da se rade nove strategije da se obuhvat poveća.

Reklama
Klikni da ostaviš komentar

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Zeta

Udruženje žena Zete „Gospojine“ ponosno predstavilo Zetu na „Krtolijadi“

Udruženje žena Zete „Gospojine“ i ove godine je učestvovalo na tradicionalnoj manifestaciji „Krtolijada“, koja je održana u Kučima, dostojno predstavljajući Zetu, njenu tradiciju, običaje i kulturno nasljeđe.

Vrijedan rad i posvećenost očuvanju tradicionalnih vrijednosti prepoznati su i od strane organizatora, pa je Udruženju žena Zete „Gospojine“ uručeno posebno priznanje za čuvare tradicije. Ovo priznanje predstavlja potvrdu dugogodišnjeg zalaganja članica udruženja na očuvanju običaja, tradicionalne kuhinje, narodnog stvaralaštva i kulturnog identiteta Zete.

Manifestacija je i ove godine okupila veliki broj učesnika i posjetilaca iz različitih krajeva Crne Gore, a bila je prilika da se kroz druženje, takmičenje i kulturno-umjetnički program promovišu vrijednosti zajedništva, rada i međusobnog poštovanja.

Članice udruženja predstavile su bogatstvo tradicionalne kuhinje i običaja, potvrđujući još jednom da su među najaktivnijim promoterima kulturne baštine Zete. Njihovo prisustvo na ovakvim događajima doprinosi očuvanju autentičnih vrijednosti i njihovom prenošenju na mlađe generacije.

Druga „Krtolijada“ još jednom je pokazala značaj manifestacija koje njeguju tradiciju i povezuju ljude, dok je priznanje dodijeljeno Udruženju žena Zete „Gospojine“ potvrda da se trud, rad i posvećenost očuvanju kulturnog nasljeđa prepoznaju i cijene širom Crne Gore.

Continue Reading

Zeta

SNP izgubio posljednju funkciju u Zeti, novi v.d. direktor KIC-a „Zeta“ iz redova NSD-a?

snp crna gora

Politički dogovori između koalicionih partnera u Zeti dobili su novi epilog nakon što je kako nezvanično saznajemo na čelo Kulturno-informativnog centra „Zeta“ imenovana Sandra Radonjić kadar NSD-a za vršioca dužnosti direktora. Ovim imenovanjem, SNP je izgubio posljednju rukovodeću funkciju u Opštini Zeta, dok je Nova srpska demokratija uspjela da dobije dodatnu funkciju za svoj kadar.

Iako su predstavnici Nove srpske demokratije ranije tvrdili da funkcija direktora pripada SNP-u, najnoviji razvoj događaja pokazuje da je došlo do promjene političkog kursa.

„Ukoliko eventualno dođe do promjena na mjestu direktora, smatramo važnim naglasiti da to mjesto pripada našim dugogodišnjim partnerima na lokalnom i državnom nivou, kao i prijateljima iz SNP-a, u skladu sa dosadašnjom praksom i principima međusobnog uvažavanja i saradnje“, izjavio je ranije potpredsjednik Opštine Zeta i funkcioner Nove srpske demokratije Aleksandar Marković.

Međutim, imenovanjem Sandre Radonjić za vršioca dužnosti direktora postalo je jasno da je NSD u međuvremenu promijenio stav i uspio da preuzme kontrolu nad ovom institucijom.

Posebno je zanimljivo da je ovo drugo imenovanje vršioca dužnosti direktora KIC “Zeta” u svega dva mjeseca, što dodatno svjedoči o nestabilnosti u upravljanju ustanovom. Za razliku od prethodnog slučaja, kada je Savjet KIC-a o imenovanju blagovremeno obavijestio javnost i medije, ovog puta takva informacija nije dostavljena. Ni Savjet KIC-a “Zeta”, ni njegov predsjednik Čedomir Kavarić nijesu se oglašavali povodom nove kadrovske promjene.

Smjena doskorašnjeg direktora Branka Nokovića i naknadna imenovanja u KIC-u izazivali u prethodnim mjesecima polemike u javnosti. Kritike su posebno usmjerene na način na koji su sprovedene procedure, uz tvrdnje da je došlo do kršenja zakonskih normi i netransparentnog odlučivanja.

Dodatne kontroverze pratile su i prethodno imenovanje Nikoline Raičević za vršioca dužnosti direktora koja je u trenutku imenovanja bila na porodiljskom odsustvu, što je otvorilo brojna pitanja o zakonitosti i opravdanosti takve odluke. Međutim, Savjet KIC-a nikada nije javno odgovorio na dileme koje su se tim povodom pojavile.

Portal Zeta je, u pokušaju da dođe do relevantne dokumentacije, podnio zahtjev za slobodan pristup informacijama tražeći zapisnik sa kontroverzne 27. sjednice Savjeta KIC “Zeta”. Zahtjev je odbijen, čime je javnosti uskraćen uvid u odluke i rasprave koje su prethodile kadrovskim promjenama. Takav odnos prema medijima dodatno je pojačao sumnje u transparentnost rada ove ustanove.

Da se KIC Zeta nalazi u ozbiljnim organizacionim problemima, nezvanično je za Portal Zeta potvrdilo više zaposlenih. Oni tvrde da ključne odluke u ustanovi ne donosi vršilac dužnosti direktora, već pojedini članovi Savjeta, iako za to nemaju izvršna ovlašćenja. Prema njihovim navodima, takva praksa stvorila je atmosferu nesigurnosti i institucionalnog haosa. Česte promjene na rukovodećim pozicijama, optužbe za netransparentnost, uskraćivanje informacija od javnog značaja i nezvanična svjedočenja zaposlenih o narušenim odnosima unutar ustanove otvaraju pitanje da li se ovom kulturnom institucijom upravlja u interesu građana ili partijskih dogovora.

 

Continue Reading

Zeta

Marković: Plasman FK Zeta u Drugu ligu rezultat odgovornog rada i podrške Opštine

FK Zeta izborila je plasman u Drugu ligu Crne Gore, što predstavlja značajan uspjeh za klub, sportiste i građane Zete, saopštio je potpredsjednik Opštine Zeta Aleksandar Marković.

Prema njegovim riječima, ostvareni rezultat plod je sistematskog rada, finansijske stabilizacije i kontinuirane podrške lokalne samouprave.

„Plasman FK Zeta u Drugu ligu Crne Gore predstavlja veliki uspjeh za naš klub, sportiste, stručni štab, upravu i sve građane Zete. Ovaj rezultat je plod predanog rada, odgovornog upravljanja i kontinuirane podrške Opštine Zeta“, navodi se u saopštenju.

Marković podsjeća da je klub, kada je Opština preuzela upravljanje, bio u veoma teškoj situaciji i bez realnih izgleda za borbu za viši rang takmičenja.

„Međutim, bili smo svjesni značaja FK Zeta za našu opštinu i odlučni da kroz ozbiljan, odgovoran i sistematičan rad stvorimo temelje za njen povratak na mjesto koje joj pripada“, istakao je on.

U saopštenju se naglašava da je preuzimanjem kluba od strane Opštine ostvarena finansijska stabilnost, uvedena redovna isplata zarada, a realizovana su i značajna ulaganja u infrastrukturu stadiona i klupskih prostorija.

Govoreći o ostvarenim rezultatima, Marković je ocijenio da je puna takmičarska sezona omogućila sprovođenje planiranih aktivnosti i formiranje konkurentnog tima.

„Uloženi su značajni napori u rad sa igračima, stručnim štabom i omladinskim pogonom, a rezultat takvog pristupa je zasluženi plasman u Drugu ligu Crne Gore“, navodi se u saopštenju.

On je zahvalio fudbalerima, stručnom štabu, navijačima i građanima Zete na podršci tokom sezone, ističući da ostvareni uspjeh predstavlja samo jednu etapu u daljem razvoju kluba.

„Plasman u Drugu ligu za nas nije konačan cilj, već važan korak u procesu vraćanja FK Zeta na mjesto koje joj istorijski pripada u crnogorskom fudbalu“, poručio je Marković.

Kako je zaključio, FK Zeta predstavlja simbol sportskog identiteta Zete, a ostvareni rezultat potvrđuje da se zajedničkim radom i odgovornim upravljanjem mogu ostvariti i najzahtjevniji ciljevi.

Continue Reading

Facebook

Istaknuto

Najnovije

Istaknuto