Sport

Ilarion nezaustavljiv, Zeta ubjedljiva u lokalnom derbiju

Pripremila: Tamara Raičević

udruženje klubova centar

Odlična forma lidera sa područja Zete nastavljena je i u 6. kolu Treće crnogorske fudbalske lige. Ilarion je u grupi B, na svom terenu, održao kontinuitet dobrog fudbala savladavši ekipu Polet Starsa 7:0. Sa druge strane, lokalni derbi u grupi A pripao je fudbalerima Zete koji su ostvarili ubjedljivu pobjedu u utakmici protiv Olimpika rezultatom 13:0.

Pokazali su fudbaleri Ilariona, od samog starta duela, odlučnost da upišu nova tri boda. Već su u prvom poluvremenu izabranici trenera Blagote Popovića osigurali komfornu prednost, postigavši četiri gola, čime je pitanje pobjednika bilo gotovo riješeno. Susret je otvorio sjajni Vuk Lukić pogotkom u 6. minutu, da bi do kraja utakmice još dva puta iskoristio svoje šanse. Uspješan u realizaciji bio je u 52. minutu sa bijele tačke i 6 minuta nakon toga, upisavši het-trik. Na listi strijelaca našao se i Bogdan Đuretić koji je dodao svoja tri gola, savladavši protivničkog golmana tokom 10, 27. i 41. minuta. Doprinos je ostvario i kapiten Ilariona, Pavle Petričević golom sa jedanaesterca u 63. minutu.

Odlična igra Ilariona dovela je do brojke od 7 postignutih golova, uz defanzivnu liniju koja je odigrala svoj posao besprijekorno, zadržavši mrežu netaknutom. Ilarion nakon ovog kola zauzima prvu poziciju na tabeli sa 15 osvojenih bodova, ali uz utakmicu više u odnosu na konkurente za ulazak u Drugu ligu.

Fudbaleri Zete su na Trešnjici savladali ekipu Olimpika rezultatom 13:0, a pitanje pobjednika i na ovoj utakmici riješeno je u prvom poluvremenu koje je domaći sastav završio sa 8 golova prednosti. Već od prvog sudijskog zvižduka igrači Zete preuzeli su inicijativu i postepeno sticali značajnu prednost.

Prvi pogodak na utakmici djelo je Rada Drakića koji je pogodio na samom startu, u prvom minutu. Na sledeći pogodak čekalo se do 20. minuta kada je kapiten “plavih”, Kristijan Filipović pogodio sa granice penala, da bi zatim ponovo bio precizan u 28. i 40. minutu, čime je zabilježio het-trik. Nova promjena rezultata uslijedila je u 29. minutu kada je Ivan Šoć dodao još jedan gol za svoju ekipu, a 7 minuta nakon toga se ponovo upisao na listu strijelaca. Izuzetno snalaženje u protivničkom šesnaestercu pretočio je u golove štoper Zete, Bogdan Babović, u dva navrata, golovima u 33. i 78. minutu. Svoje šanse realizovao je i Ivan Đurović, postigavši još jedan het-trik pogocima u 37, 51. i 57. minutu. Doprinos u trijumfu svoje ekipe ostvarili su golovima rezervisti Andrija Skrobanović u 63. i Damjan Kukuličić u 83. minutu, čime je stavljena tačka na goleadu u kojoj su brojali do 13 golova prednosti i netaknute mreže.

Zeta je ovim trijumfom preuzela 3. poziciju na tabeli, dok je sastav Olimpika ostao na 8. mjestu sa 3 osvojena boda, uzevši u obzir da još uvijek nisu odigrani svi susreti ovog kola.

Predstojeće 7. kolo Treće crnogorske fudbalske lige donosi nove duele. U grupi B, Ilarion će gostovati ekipi Danilovgrada, dok će u okviru grupe A, Olimpiko dočekati igrače Karioke, a Zeta će u Tološima odmjeriti snage sa Crvenom Stijenom. Utakmice su na programu sledećeg vikenda.

Klikni da ostaviš komentar

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Sport

UKC: Želimo da se više cijeni trud i rad većine klubova nego da se isti ponižava

Klubovi Udruženja klubova Centar FSCG su primorani da nakon niza tekstova u domacim, ali i u medijima okruženja na nesvakidašnja dešavanja i rezultate u našoj ligi reaguju ovim saopštenjem kako bi zaštitili svoje klubove i samo takmičenje.

” Želimo da se više cijeni trud i rad većine klubova nego da se isti ponižava zbog nažalost evidentnih propusta pojedinaca. Naime, u našoj ligi ove sezone nastupaju klubovi koji su bili osvajači prvenstva i kupa Crne Gore kao i klubovi koji ulazu znatna finansijska sredstva i imaju ambicije za plasman u viši rang. Liga je podijeljena u dvije grupe i u obje grupe se nalazi više klubova koji se bore za jedno od prva dva mjesta koja vode u plej of razigravanje za plasman u baraž i popunu 2.CFL sto našu ligu čini izuzetno zanimljivom i neizvjesnom “, piše u saopštenju.

Pozivamo fudbalsku javnost da ne sudi o našoj ligi na osnovu, nažalost opravdanog, pisanja o par klubova koji su  uzeli učešće u takmićenju već da dodju i prate derbi utakmice kojih ima svakog vikenda i na kojima može da se vidi zanimljiv fudbal sa mnogo lijepih poteza i golova što potvrdjuju izvještaji o broju gledalaca sa pojedinih terena.

“Amaterski fudbal je u čitavoj Evropi dobio posebno mjesto jer se tu i dalje igra iz ljubavi prema igri, a tako je i kod nas i to ne može nista poremetiti. Odgovornost svih nas koji vodimo klubove se cijeni i činjenice se i dalje kroz učešće selekcija klubova i način i rezultate koji isti postižu. Cilj amaterizma je upravo u radu sa djecom i mladim ljudima kako bi sjutra svako u svom domenu rada postao i bio odgovoran član našeg društva. U to ime, pozdravljamo sportsku javnost i pozivamo da su uvijek dobrodošli na utakmicama našeg udruženja”, kaže se na kraju saopštenja Udruženja klubova koji se takmiče u regiji centar.

Continue Reading

Sport

Rukometašice Zete ubjedljivom pobjedom do novih bodova

Rukometašice iz Golubovaca nastavile su pobjednički niz savladavši ekipu Ulcinja na gostovanju ubjedljivim rezultatom 26:36.

U susretu 3. kola Prve ženske lige Crne Gore nije bilo velikih iznenađenja. Već su od samog starta izabranice Bobane Krstović diktirale tempo, pokazale superiorniju igru i stvorile gol-razliku koja je za protivničke rukometašice bila nedostižna.

Anastasija Škatarić

U sastavu Zete najefikasnija je bila Maja Ceklić sa 12 postignutih golova, dok je Anastasija Škatarić 7 puta bila precizna, a svojom igrom zavrijedila je priznanje za igračicu utakmice.

Martina Mirotić na svom golu zabilježila je 6 intervencija. Iz redova Ulcinja, 5 puta uspješna u realizaciji bila je Nikoleta Radmanović, dok su Tijana Vukčević i Emina Lolović po 4 puta uspjele da postignu gol.

Izuzetna disciplina karakterisala je igračice Zete od samog starta, što se pokazalo kao ključna prednost i nepremostiva prepreka za rivala, a stvoren je prostor da svaka rukometašica zabilježi svoj doprinos. U predstojećem kolu gostovaće ekipi Levalee 2010, a utakmica je na programu za vikend.

Sport

Ilarion i Zeta zabilježili nove trijumfe, Olympico bez bodova

U odigranom 5. kolu Treće crnogorske fudbalske lige, fudbaleri Ilariona i Zete potvrdili su pobjednički mentalitet, dok su igrači Olympica pretrpjeli poraz.

Prvo su na teren istrčali seniori Ilariona, koji su u subotu na gostovanju savladali ekipu Balkan Eagles rezultatom 2:3 u okviru grupe B. Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a prva promjena na semaforu djelo je Filipa Vukićevića, koji je pogodio u 58. minutu. Odgovor domaćina stigao je desetak minuta kasnije, kada je kapiten Anton Gjonlekiq pogodio u 68. minutu i izjednačio na 1:1. Ponovnu rezultatsku prednost za izabranike Blagote Popovića donio je Vuk Lukić golom u 76. minutu, a prednost je povećao rezervista Darko Stajkić, koji je bio precizan u 81. minutu. Poraz ekipe Balkan Eagles ublažio je Anton Gjonlekiq, koji se ponovo upisao u listu strijelaca u 85. minutu, postavivši konačan rezultat 2:3. Ilarion nakon ovog trijumfa zauzima čelnu poziciju na tabeli sa 12 osvojenih bodova.

Utakmice grupe A bile su na programu u nedjelju. Fudbaleri Zete ostvarili su više nego ubjedljivu pobjedu, rezultatom 0:19, na gostovanju ekipi Njegoš. Goleadu za fudbalere sa Trešnjice otpočeo je Ilija Puletić, pogodivši u 5. minutu. Dva puta je uspješan u realizaciji bio štoper Blažo Pejović, koji je pogađao u 15. i 45. minutu. Doprinio je i kapiten Kristijan Filipović, golom u 27. minutu. Ivan Šoć dva puta je smjestio loptu u protivničku mrežu, golovima u 29. i 35. minutu, dok je Ivanu Đuroviću pošlo za rukom da četiri puta postigne gol, u 25, 28, 42. i 43. minutu. Svoju šansu iskoristio je i Rade Drakić u 38. minutu, te su Zećani otišli na zasluženi odmor sa 11 golova prednosti. U nastavku susreta, na listu strijelaca upisali su se rezervisti. Andrija Skrobanović šest puta je smjestio loptu iza leđa protivničkog golmana nakon ulaska u igru, i to u 46, 51, 53, 56, 65. i 67. minutu. Još dva pogotka za stabilan trijumf svoje ekipe postigao je Ivan Gazivoda u 54. i 62. minutu. Nakon ovog kola, sastav Zete osvojio je 7 bodova, čime im je pripala 4. pozicija na tabeli.

Igrači Olympica su na domaćem terenu ostali bez bodova; savladala ih je ekipa Crvene Stijene konačnim rezultatom 0:10. Za pobjednički sastav pogađao je Miloš Dragaš u 9. minutu, a zatim je ponovo bio precizan sa bijele tačke u 58. minutu. Svoje šanse iskoristili su Vasilije Klikovac u 50, Nikola Pejović u 24. i 40. minutu. Filip Radonjić postigao je het-trik golovima u 16, 46. i 71. minutu. Na listu strijelaca svoje ime upisao je i kapiten Crvene Stijene, Dušan Lakušić, golom u 30. minutu. Prednost za gostujući sastav iz Tološa uvećao je Almir Mujahodžić autogolom u 45. minutu. Fudbaleri Olympica trenutno zauzimaju 8. poziciju na tabeli.

Ekipa Ilariona će u sljedećem kolu odmjeriti snage sa igračima Polet Starsa na svom terenu u okviru grupe B. Dok nas od pripadnika grupe A očekuje opštinski derbi na Trešnjici, između sastava Zete i Olympica. Utakmice su na programu predstojećeg vikenda.