Zeta
Dom zdravlja u Zeti bez rendgen aparata
Objekat Doma zdravlja Golubovci ušao je u program energetske efikasnosti u javnim zgradama koja podrazumijeva zamjenu bravarije, demit fasadu i instaliranje sistema centralnog grijanja i hlađenje. Završetak radova planiran je za 21. jun ove godine, a izvođač je firma Bombeton. Kako je kazala Ana Ičević, pomoćnica direktora Doma zdravlja Podgorica, u pitanju je projekat iz 2018. godine koji je potpisalo Ministarstvo kapitalnih investicija sa Ministarstvom zdravlja i tadašnjim rukovodstvom. Ona je istakla da se projekat finansira iz sredstava Svjetske banke.
“Adaptacija objekta je počela i uvode se sadržaji koje predviđa princip energetske efikasnosti koja se sastoji od zamjene bavarije, demit fasade, centralnog grijanja i hlađenja. Što se tiče usluga u Domu zdravlja Golubovci sve je regulisano. Imamo pedijatra u dvije smjene, izabranog doktora za djecu i izabranog doktora za žene svakim radnim danom”, rekla je Ičević.
Ičević ističe da novu opremu, poput rendgen aparata, u ovaj dom zdravlja neće ubacivati.
“Sumnjam da ćemo tamo ubacivati opremu jer nemamo kadra. Mi nemamo kadra za to, jer bi tamo morao neko da ide da radi. Imamo novi digitalni rendgen aparat na Starom aerodromu tako da idemo u tom nekom pravcu osavremenjavanja dijagnostičkih procedura. Imamo i digitalni mamograf, tako da je bolje da pacijenti dođu i dobiju kvalitetniju uslugu u Podgorici”, –ističe Ičević.
Ona nije znala da precizira da li će se Dom zdravlja Golubovci osamostaliti.
“Šta će raditi nova uprava Opštine, da li će nešto mijenjati, da li će se odvajati to je do njih. U kom pravcu će to da ide je između Ministarstva zdravlja i Opštine Zeta”, kaže Ičević.
Bivše rukovodstvo Opštine i Doma zdravlja Podgorica obećali su otvaranje ambulante u Ponarima. Ana Ičević kaže da ne planiraju otvaranje zdravstvene ustanove u ovom naselju.
“Mi to nikada nijesmo pominjali, niti nam je otvaranje doma zdravlja u Ponarima u planu. Najveći problem je kadrovski, jer nemamo dovoljan broj ljekara da ih rasporedimo. Nama jeste cilj centralizacija, odnosno da imamo više ljekara na jednom mjestu. Razlog tome je recimo kada je neki ljekar odsutan da ne moraju ljudi da dolaze iz drugih objekata nego da su uvijek tu i da uvijek neko pacijentu može pružiti zdravstvenu uslugu. Tako se pacijenti ne bi vraćali već imali na jednom mjestu sve iako njihov ljekar nije tu”, kazala je Ičević.
Izvor: Dan
Zeta
Branko Noković podnio neopozivu ostavku na mjesto predsjednika OO SNP Zeta
Predsjednik Opštinskog odbora Socijalističke narodne partije (SNP) Zeta Branko Noković podnio je neopozivu ostavku na tu funkciju, saopštenje objavljujemo u cjelosti:
Ovim putem podnosim neopozivu ostavku na funkciju predsjednika Opštinskog odbora Socijalističke narodne partije Zeta.
Odluku donosim nakon dužeg perioda suočavanja sa konstantnim opstrukcijama i sabotiranjem mog rada od strane dijela članova Opštinskog odbora, što je svoj konačni epilog dobio glasanjem za moju smjenu sa mjesta direktora KIC-a Zeta od strane člana SNP-a, koji predstavlja našu partiju u Savjetu ustanove, a za interes druge partije.
Takav postupak samo je potvrdio ono na šta sam duže vrijeme ukazivao – da su pojedinci unutar naših redova djelovali protiv interesa partije, ali i protiv mene lično i profesionalno.
Funkciju direktora Kulturno-informativnog centra Zeta obavljao sam časno, odgovorno i pošteno, vodeći se isključivo interesima ustanove i građana Zete. Rezultati ostvareni tokom mog mandata ostaju najbolji dokaz posvećenosti poslu koji sam obavljao.
Kao dijete funkcionera koji je jedan od osnivača SNP-a i kao predsjednik OO SNP Zeta uvijek sam jasno i dosledno artikulisao politiku naše partije, štiteći njene programske principe i vrijednosti. Istovremeno bio sam glas građana Zete i branio njihove interese kad god je to bilo potrebno. To sam pokazao i pružanjem podrške protestima u Botunu i opet bih uradio isto, jer smatram da je obaveza svakog odgovornog političkog predstavnika da stane uz svoje građane kada su ugroženi njihovi legitimni interesi.
Nakon moje smjene sa funkcije direktora KIC-a Zeta, inicirao sam sazivanje Glavnog odbora partije kako bi se otvoreno razgovaralo o problemima u OO SNP Zeta i pronašao put ka rješavanju situacije. Umjesto toga, sazvano je Predsjedništvo partije na kojem mi nije omogućeno da iznesem svoj stav o cjelokupnoj situaciji, jer nekome to nije odgovaralo.
Kao neko ko je branio izvorne vrijednosti SNP CG, sa dubokim razočarenjem konstatujem da SNP danas nije ona partija u koju sam vjerovao i kojoj sam posvetio svoj politički angažman. Uprkos svemu ostajem dosledan vrijednostima koje sam zastupao tokom obavljanja ove funkcije – poštenju, odgovornosti, zaštiti interesa građana i borbi za istinu. Na tim principima sam radio do sada i na njima ću istrajati i ubuduće.
Zeta
ZetaCast: Luka Krstović o Zeti, poljoprivredi i izazovima lokalne politike
U trećoj epizodi podkasta ZetaCast gost je bio Luka Krstović, odbornik u Skupštini opštine Zeta, ekonomista i uspješan poljoprivredni proizvođač.
U podkastu smo govorili o njegovom životnom putu, od školskih dana i studija ekonomije, preko razvoja porodičnog biznisa u poljoprivredi, do ulaska u politiku i rada u lokalnoj samoupravi.
Krstović je podijelio svoje stavove o razvoju Zete, položaju poljoprivrednika, izazovima sa kojima se suočavaju mladi ljudi, kao i o tome kako uskladiti porodični život, posao i političke obaveze.
Priroda i društvo
Uspjeh đaka SMŠ “Golubovci” na takmičenju u Turskoj: Srebro Blažu Đuretiću
Učenik obrazovnog programa Kuvar u Srednjoj mješovitoj školi „Golubovci“, Blažo Đuretić, ostvario je izuzetan uspjeh na međunarodnom kulinarskom takmičenju u Turskoj, osvojivši srebrnu medalju kao član tima Udruženja šefova kuhinja Crne Gore.
Mirko Popović, profesor kulinarstva, rekao je da je Blažo na najbolji način predstavio školu, kao i državu.
View this post on Instagram
“Nakon međunarodnog takmičenja u Novom Pazaru gdje je pokazao umijeće i znanje i osvojio treće mjesto Blaža Đuretića pozvali su iz Udruženja šefova kuhinje Crne Gore da učestvuje na takmičenju u Turskoj. Ponosni smo na učenika koji je pokazao sve što je naučio u školi i predstavio nas na najbolji mogući način”, rekao je Popović.
-
Zeta1 дан ranijeBranko Noković podnio neopozivu ostavku na mjesto predsjednika OO SNP Zeta
-
Politika3 дана ranijeKnežević: Bolje biti i narkoman nego bot PES-a
-
Hronika2 дана ranijeMisterija zetskog kokaina: Tona droge zaplijenjena, naručilac nepoznat?
-
Politika1 дан ranijeRadičević: Perić da provjeri dokumentaciju kolektora u Botunu
-
Sport3 дана ranijeRK Zeta na “Mini Trofeju Trebjese”: Najmlađe rukometašice napravile važne korake
-
Sport3 дана ranijePočinju 98. Zetske sportske igre
-
Politika1 дан ranijeIvanović: I arbitraža opcija ako ne bude dogovora između Crne Gore i Hrvatske
-
Politika52 минута ranijeBojović: Drago mi je što se Knežević osmjelio da direktno oslovi mene

