Neformalna grupa studenata „Kamo śutra“ održava danas, kako je ranije najavljeno, protest ispred zgrade Vlade Crne Gore u 11 časova. Iako su pozvali građane iz svih krajeva zemlje na zajedničku blokadu koja bi trajala od 11 do 17 sati i 26 minuta, odziv je do sada skroman. Prema dostupnim informacijama, okupilo se oko 100 građana, uglavnom starije životne dobi, dok je prisustvo studenata minimalno.
Grupa „Kamo śutra“ je svoje djelovanje započela aktivnostima organizovanjem 13 minuta tišine, odajući počast žrtvama masakra na Cetinju. Taj čin se održavao tačno u 17:26 časova, kako bi simbolično označio sećanje na 13 nevinih života. Međutim, kako vreme prolazi, tuga i bol Crne Gore su zaboravljeni.
Sledeći korak ove grupe bio je prelazak na 23 minuta buke, pokušavajući da skrene pažnju na 23 žrtve dva masakra u Crnoj Gori. Ovi protesti su održavani na različitim lokacijama, uz buku i blokade saobraćajnica, ali su sve manje nailazili na odjek u javnosti.
Na jednom od prethodnih protesta primećeno je prisustvo sina Mila Đukanovića, što je izazvalo reakcije u javnosti. Takođe, bivši visoki funkcioneri DPS-a, Ivan Vuković i analitičar Zlatko Vujović, poslednjih dana su aktivno tražili podršku za studente, pokušavajući da mobilizuju širu javnost. Ipak, ovakvi pokušaji nisu doneli očekivane rezultate, a današnji protest samo potvrđuje da je politička agenda koja stoji iza ove grupe izgubila kredibilitet.
Danas među okupljenima je primećena i bivša direktorica Agencije za sprečavanje korupcije (ASK), Jelena Perović, čije prisustvo dodatno baca senku na ovaj događaj. Ona je poznata po tome što tokom svog mandata nije donela odluku da je bivši predsednik Crne Gore, Milo Đukanović, prekršio Zakon o sprečavanju korupcije. Podsjetimo, ASK je juče doneo odluku da je Đukanović prekršio zakon.
Sada je više nego jasno da je naum DPS-a propao, a „Kamo śutra“ se sve više percipira kao politički projekat bez realne podrške građana. Ovaj razvoj događaja pokazuje da se tuga i bol Crne Gore, umjesto da budu iskreno komemorisani, sve češće koriste kao sredstvo političke manipulacije.