fbpx
Connect with us

Priroda i društvo

Policajci blokirali Bulevar Stanka Dragojevića

Uoči sjednice Vlade, Nezavisni sindikat policije organizovao je protest. Pošto im se niko nije obratio, blokirali su Bulevar Svetog Petra Cetinjskog. Predsjednik udruženja Igor Rmandić poručio je jutros, da policajci više ne vjeruju obećanjima te da će ih zadovoljiti samo konkretni potezi.

Rmandić je u prije protesta u emisiji “Dobro jutro Crna Goro” na Televiziji Crne Gore kao razlog protesta naveo opšte nezadovoljstvo policijskih službenika koji su, kako je kazao, praktično dovedeni na prosjački štap.

“Danas crnogorski policajac radi za minimalnu zaradu u državi, ako odbijemo neke dodatke koji su uključeni u platu, a za koje mi smatramo da treba da budu izdvojeni iz te zarade, naš položaj u društvu, kako materijalni, tako i pravni, je doveden na najniže moguće grane u proteklih nekoliko decenija. Mi pokušavamo policijskog službenika da postavimo na mjesto koje mu pripada, smatramo da mu pripada, i koje po važnosti i težini posla on zaslužuje u ovom društvu”, kazao je Rmandić.

Kao najvažniji zuahtjev Rmandić navodi poboljšanje materijalnog statusa policije i, kako je kazao, povratak dostojanstva policijskoj profesiji za koju smatra da je časna, odgovorna i izuzetno opasna profesija koju ne može da obavlja svako.

“Nakon toga imamo zahtjeve za bolju pravnu zaštitu policijskih službenika, za bolju opremljenost, bolju obučenost policajaca kako bi oni mogli da na najbolji način obavljaju svoje zadatke”, kazao je Rmandić.

Svoje zahtjeve sindikat je uputio ministru unutrašnjih poslova Filipu Adžiću i premijeru Dritanu Abazoviću.

“Oni su u prethodnom periodu posebno za dan policije iskazali spremnost da pomognu policijskim službenicima. Te dvije izjave su nas obradovale ali obećanjima ne vjerujemo. Nas će zadovoljiti samo konkretni potezi i ono što će konkretno uticati na poboljšanje položaja policijskih službenika. Očekujemo da ćemo uspjeti da nađemo zajedički jezik sa ministarstvom i vladom i nadam se da nećemo biti dovedeni u situaicju da radikalizujemo proteste odnosno poteze”, kazao je Rmandić i dodao ad ima zakon daje široku lepezu mogućnosti za ostvarivanje prava.

On je iskazao nadu da neće biti potrebe za korišćenjem svih prava koja su im na raspolaganju.

“Protes počinje ispred Vlade gdje ćemo pročitati zahtjeve i uputiti poruku vladi, očekuju da nas primi premijer Abazović, nakon toga se selimo na Bulevar i to je jedan vid radikalizacije”, kazao je Rmandić i pozvao sve službenike MUP-a i policije da im se pridruže jer je to, kako je kazao, borba i za njihova prava.

Protest uoči sjednice Vlade organizovali su i bivši radnici kompanije Vektra Boka.

 

Izvor: RTCG

 

Reklama
Klikni da ostaviš komentar

Leave a Reply

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Priroda i društvo

Od danas trodnevna žalost u Crnoj Gori

vlada cg

Povodom tragičnog događaja koji se dogodio na Cetinju, u kojem je nastradalo 12 osoba, Vlada Crne Gore je na hitnoj telefonskoj sjednici donijela Odluku da  se 2, 3. i 4. januar proglase za Dane žalosti.

“Užasna tragedija, koja nas je sve pogodila. Održaćemo i sjednicu Vijeća za nacionalnu bezbjednost na kojoj ćemo razmatrati i brojne opcije, pa i potpunu zabranu posjedovanja oružja, jer poslije ovoga moramo da se zapitamo, kome se smije dozvoliti da posjeduje oružje u Crnoj Gori”, poručio je ovim povodom premijer Milojko Spajić.

Podsjećamo, dan žalosti označava se obaveznim isticanjem zastave na pola koplja na svim zgradama državnih organa i zgradama organa lokalne samouprave i javnih ustanova, u skladu sa Zakonom o državnim simbolima i Danu državnosti Crne Gore.

U skladu sa Odlukom, na javnim mjestima neće se održavati programi javnog, kulturnog i zabavnog karaktera, a u ugostiteliskim objektima neće se emitovati muzika.

Elektronski i drugi mediji dužni su svoje programske sadržaje prilagoditi obilježavanju dana žalosti.

Continue Reading

Priroda i društvo

Vujović: Medijski savjet za samoregulaciju osuđuje jučerašnje ometanje novinara da obavljaju posao

Medijski savjet za samoregulaciju: Napad na novinarku je napad na sve novinare u Crnoj Gori

Medijski savjet za samoregulaciju najoštrije osuđuje jučerašnje ometanje i sprečavanje novinara da obavljaju svoj posao u parlamentu, kazao je izvršni sekretar Ranko Vujović.

“Novinari su već duži niz godina izloženi otvorenim uvredama, poniženjima i fizičkim napadima. Jučerašnji incident je utoliko teži, jer je izazvan od visokog političkog funkcionera jedne od vladajućih partija, koji je prilično grubo pokušao da spriječi fotoreportere, snimatelje i novinare da isprate jednu od kriznih situacija u zgradi parlamenta “, naveo je u saopštenju.

Pravdajući se da se radi o bruci koju ne treba snimati taj poslanik je demonstrirao potpuno nepoznavanje novinarskog posla i uloge medija u društvu, dodao je.

“Upravo je snimanje bruke, kako kaže poslanik, odnosno praćenje zloupotreba u najvišem zakonodavnom domu misija i uloga medija i novinara. Ili da pojednostavimo, u tom trenutku je postojao javni interes da novinari i snimatelji ostanu u plenarnoj sali i zabilježe incident koji se dešavao naočigled svih prisutnih”,  istakao je.

On je istakao da pomenuti poslanik je zaboravio ili ne zna da su političari ti koji su najodgovorniji za stvaranje ambijenta u državi koji će omogućiti novinarima i medijima sigurnost i bezbjednost u radu.

“U normalnim državama bi političari trebali da budu poslednji od kojih će se novinari plašiti ili strijepiti. Nažalost, izgleda da je praksa u nas nešto drugčija i da će trebati još mnogo vremena da protekne dok neki naši političari prihvate i razumiju da su napadi na novinare i medije napadi na temelje svakog demokratskog društva pa i ovog našeg”, zaključuje u saopštenju.

Continue Reading

Priroda i društvo

Objavljen konkurs za doktorske studije u drugom roku

univerzitet crne gore

Univerzitet Crne Gore objavio je konkurs za upis na doktorske studije u drugom upisnom roku za ukupno 63 slobodna mjesta.

Konkurs je objavljen u dnevnim novinama i na zvaničnoj internet stranici Univerziteta.

Prijave sa potrebnom dokumentacijom podnose se 2. i 3. decembra, do 14 sati organizacionim jedinicama Univerziteta.

Za studijski program Održivi razvoj prijave se podnose u prostorijama Rektorata Univerziteta Crne Gore.

Slobodna mjesta za upis su raspoloživa na sljedećim fakultetima: Biotehnički fakultet (5), Elektrotehnički fakultet (13), Fakultet za sport i fizičko vaspitanje (7), Filološki fakultet (5), Medicinski fakultet (3), Filozofski fakultet (1), Građevinski fakultet (7), Mašinski fakultet (4), Metalurško-tehnološki fakultet (4), Pomorski fakultet (4), Prirodno-matematički fakultet (1) i Institut za interdisciplinarne i multidisciplinarne studije (9).

Na studijski program Održivi razvoj mogu konkurisati kandidati koji su prethodne nivoe studija završili u oblastima prirodnih i tehničkih nauka.

Postupak rangiranja kandidata sprovodi Komisija za doktorske studije na organizacionim jedinicama Univerziteta.

“Pravo upisa imaju kandidati koji: posjeduju diplomu magistra/mastera iz odgovarajuće oblasti (najmanje 300 ECTS kredita); posjeduju aktivno znanje jednog svjetskog jezika na nivou B2; te koji su prethodno završili odgovarajuće studije i dostave dokaze o ispunjavanju uslova. Stranac se može upisati na studijski program doktorskih studija pod istim uslovima kao i crnogorski državljanin, uz prethodno priznavanje inostrane obrazovne isprave ranije završenog ciklusa/stepena/nivoa studija, koja je uslov za upis “, zaključeno je u saopštenju.

 

Continue Reading

Facebook

Istaknuto

Najnovije

Istaknuto