Politika
Vukšić u Zeti: Ne dozvolite da vam prodaju maglu i obećanja
Nosilac liste “Narodna koalicija – Složno i tačka” Dejan Vukšić kazao je pistutnima u četvrtak na predizbornom skupu u Zeti da ne dozvole da vam prodaju maglu i obećanja, i da ne dozvole da ih “pecaju na nacionalni osjećaj”.
To je saopšteno je iz ove koalicije.
“Vi dobro znate ko ste i šta ste. Odaberite ono što vam garantuje stabilnost. Sjetite se kakva je sloga vladala za vrijeme litija i izvedite zaključak kojim putem treba ići. Putem podjela i zavade ili putem sloge i pomirenja. Kako riješiti pitanje borbe protiv organizovanog kriminala”, kazao je Vukšić.
Nađite pet ljudi, rasporedite ih na prava mjesta u bezbjednosnom sektoru, dodao je Vukšić i kazao da svaki čovjek odabere svoj tim i složno i udruženo da radi onda ne bi bilo sreće za organizovani kriminal.
“Oni bi postali benigni u Crnoj Gori samo kada bi takvim običnim, hrabrim ljudima koji drže do sebe, kada bi dali svoje mjesto u institucijama sistema, jer se tako se boti protiv organizovanog kriminala“, dodao je Vukšić.
Kandidat za poslanika “Narodne koalicije” i predsjednik Prave Crne Gore Marko Milačić kazao je da će da se okupe, i da pokažu slogu, jer svi pričaju kako je potrebna sloga, kako je potrebno pomirenje, kako je potreban dijalog, a svi se dijele, svi se svađaju svakog dana, i to ne između sebe nego i u sopstvenim partijama.
“I kada su oni odlučili tako da rade, mi smo odlučili i rekli: bićemo složni, stavićemo sa strane naše razlike, ali prije svega i na prvo mjesto stavićemo interes našeg naroda, srpskog naroda, ali i čitave Crne Gore i svakog građanina u njoj”, dodao je Milačić.
Kandidat za poslanika Narodne koalicije i predsjednik Odbora Prave Crne Gore u Zeti Svetozar Ulićević kazao je da mu je velika čast što se obraća građanima Zete ispred Narodne koalicije, “u ime ljudi koji najbolje rade svoj posao, u ime ljudi koji imaju znanje i petlju da se prihvate odgovornost, dok nam političku scenu ovih dana guše nezrelost, nestručnost i neozbiljnost, u ime ljudi kojim su srca u obliku Crne Gore, a koji su Srbi i tačka”.
Kandidat za poslanika Narodne koalicije Kristijan Kojičić kazao je da obećava da će se boriti za napredak Zete, za stare granice koje Zeta zaslužuje, za subvencije za svakog poljoprivrednika, stočara, pčelara.
Od nas možete očekivati pomoć, dodao je on i kazao da kao i svaki pošteni domaćin garantuje da će se snažno zalagati za izgradnju fabrike za preradu voća i povrća, otvaranje otkupnih centara, a boriti se protiv izgradnje kolektora u Zeti.
“Na skupu su se pored nosioca liste Dejana Vušića obratili i kandidati za poslanike Narodne koalicije: predsjednik Prave Crne Gore Marko Milačić, predsjednik Slobodne Crne Gore Vladislav Dajković, predsjednica Skupštine Opštine Kotor Maja Mršulja, odbornik Prave Crne Gore u Zeti Svetozar Ulićević, kao i kandidat za poslanika Narodne koalicije Kristijan Kojičić”, dodaje se u saopštenju koalicije.
Politika
Radičević: Perić da provjeri dokumentaciju kolektora u Botunu
Odbornik Pokreta Evropa sad (PES) u Skupštini Glavnog grada Branislav Radičević ocijenio je da je izvještaj o radu gradonačelnika Podgorice Saše Mujovića jednako transparentan kao i prethodni izvještaji gradske uprave.
“Iz razloga što postoji namjera da se stvara utisak kako je za vrijeme gradonačelnika Mujovića bilo netransparentno rukovođenje glavnim gradom, naglašavam da su izvještaj o radu gradonačelnika, kao i ostali materijali javno objavljeni ove godine kao i prethodne, a dovoljno je ući na sajt Glavnog grada i Skupštine i uvjeriti se”, naveo je Radičević.
Radičević se osvrnuo i na izgradnju postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda (PPOV) u Botunu.
„U međuvremenu očekujemo od predsjednika Skupštine Glavnog grada gospodina Srđana Perića da provjeri svu dokumentaciju u vezi izgradnje Postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda (PPOV) u Botunu, a zbog navoda i interesovanja dijela javnosti odgovori da li je u postupku realizacije ovog projekta bilo nekih spornih ili koruptivnih radnji”, zaključuje Radičević.
.
Politika
Ivanović: I arbitraža opcija ako ne bude dogovora između Crne Gore i Hrvatske
Crna Gora i Hrvatska blizu su dogovora u mnogim otvorenim pitanjima a za ona za koje se ne može postići biliteralni sporazum opcija je i međunarodna arbitraža.
To je za Newsmax Balkans televiziju saopštio potpredsednik Vlade Crne Gore zadužen za spoljne i evropske poslove Filip Ivanović.
Hrvatska već duže blokira Crnoj Gori zatvaranje Poglavlja 31 zbog više neriješenih pitanja. Lista očekivanja Zagreba je duga a nedavno je hrvatski premijer Andrej Plenković tokom boravka na Samitu EU- Zapadni Balkan podsjetio na te zahtjeve.
Zvanični Zagreb traži odštetu za zatočenike logora Morinj, koji je bio aktivan oko deset mjeseci u Boki Kotorskoj, procesuiranje ratnih zločina, kao i vraćanje broda Jadran i rješavanje granice na poluostrvu Prevlaka.
Ivanović navodi da pitanja koja je naveo premijer Hrvatske nijesu ništa novo.
“Ogromna većina njih je prisutna više od 20 ili 30 godina. Ali ono što se dešavalo jeste da su neke prethodne crnogorske Vlade pokušavale da se ne bave tim otvorenim pitanjima”, kazao je Ivanović u emisiji Dijagnoza Newsmax Balkans televizije.
Dodao je da iako se govori o blokadi pregovora, Crna Gora ne bi zatvorila 16 poglavlja da Hrvatska blokira taj proces.
“Hrvatska je podržala zatvaranje svih poglavlja dosad kao i formiranje Radne grupe za izradu predpristupnog ugovora o članstvu Crne Gore. Na čekanje je stavljeno Poglavlje 31 koje se odnosi na spoljnu i bezbjednosnu politiku. U razgovorima sa Hrvatskom mislim da će se brzo iskristalisati određena rješenja. Odnosno mogu reći da je za veliki broj pitanja rješenje praktički na dohvat ruke, samo je potrebno da se usaglese neke finese kako bi obje strane bile zadovoljne”, naveo je Ivanović.
Upitan da li obje strane mogu biti zadovoljne ako samo po pitanju broda Jadran i Hrvatska i Crna Gora ne odustaju od stava da je brod u njihovom vlasništvu, Ivanović je naveo da se u sličnim razgovorima može doći do nekog bilateralnog rješenja.
“Naravno da svi žele da bude na obostrano zadovoljstvo, naravno nekad se to i ne desi. Ali, ako ne dođete do bilateralnog rješenja koje je obostrano prihvatljivo vi možete doći do toga da se obratite i nekom elementu međunarodnog posredovanja. Da li je to sud ili abritraža, ili tzv. dobre usluge, postoji više instrumenata. Ako se dvije strane dogovore da se obrate trećoj strani onda se i to smatra dogovorom”, naveo je Ivanović.
Ne kaže, kako je dodao, da se riješiti sva pitanja u bilateralnim razgovorima “već je moguće da ćemo za neka, ukoliko ne dođe do obostrano prihvatljivih rješenja, ići na međunarodne instrumente”.
Smatra i da ne treba ni s jedne ni sa druge strane podizati tenzije ni uzbunjivati javnost.
“Razgovori dvije države koji idu u dobrom smjeru trebalo bi da se tako i nastave”, naveo je Ivanović.
O logoru Lora treba govoriti
Jedno od pitanja koje opterećuje odnose dvije države jeste i splitski logor „Lora 3“ u kojem je nakon više dana brutalnog mučenja stradalo 14 rezervista nikšićko-šavničke grupe, dok je jedan preživjeli vojnik stradao nekoliko mjeseci nakon puštanja na slobodu od posljedica mučenja.
Iz Vlade Crne Gore je nedavno saopšteno da će se pitanje obeštećenja porodica žrtava logora uskoro riješiti.
Ivanović je naveo da pozdravlja što se u crnogorskoj javnosti dosta govorilo o logoru Lora, jer to često nije bio slučaj.
“Mislim da se o njemu (logoru Lora prim. aut) treba govoriti. Ono što su Vlada i parlamentarna većina odlučile jeste da postoji makar neka kompenzacija za žrtve i njihove porodice iako ne možemo reći da postoji neko zadovoljenje pravde. Ali, svakako sa naše strane treba postoji određeni vid kompenzacije, jer je ova država, bez obzira ko je tad bio na vlasti, poslala vojnike na ratište”, zaključio je Ivanović.
Politika
Knežević: Bolje biti i narkoman nego bot PES-a
Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević, oštro je kritikovao, kako tvrdi, „botove i mimere“ Pokreta Evropa sad (PES), optužujući ih za višednevne napade na njega i njegovu porodicu putem društvenih mreža.
Gostujući u emisiji „Fakti“ na Adria televiziji, Knežević je kazao da su se pojedinci posljednjih dana intenzivno bavili njime i članovima njegove porodice.
„Želim samo ovim mimerima i botovima PES-a da izjavim saučešće jer su se stvarno trudili posljednjih 15 dana pljujući po meni i po mojoj porodici na svaki mogući način. I da im kažem, ima li što grđe nego biti bot i mimer Milojka Spajića i Saše Mujovića. Zamislite da primate platu zato što pljujete, recimo, po Milanu Kneževiću i po njegovoj porodici“, naveo je lider DNP-a.
Knežević je kazao da su njegovi politički protivnici uzalud pokušavali da utiču na njega kroz kampanju na internetu.
„Izgoreše nesrećnici internet i one tastature na telefonima i na kompjuterima pljujući po meni. Pa ljepše je biti narkoman nego biti bot i mimer PES-a ili bilo koga drugoga“, rekao je on.
Prema njegovim riječima, u takvim aktivnostima nijesu učestvovali samo simpatizeri PES-a.
„Nisu samo mimeri PES-a, bilo je mimera i iz ostalih struktura. Ako misle da su postigli svoj cilj, ja sam ih danas i juče i prethodnih dana u potpunosti razuvjerio“, kazao je Knežević.
On je dodao da Demokratska narodna partija neće mijenjati svoje političke stavove pod pritiskom komentara na društvenim mrežama.
„Ako su projektovali da Milan Knežević i Demokratska narodna partija mogu da promijene mišljenje zbog desetak zaludnjaka koji pišu za 500 ili 600 eura po internetu i za to rade još u državnoj upravi, onda neka građani cijene koliko mi i za šta plaćamo botove“, zaključio je Knežević.
-
Politika4 дана ranijeKnežević: Ne može jedan Singapurćanin više voljeti Podgoricu od mene
-
Kolumne3 дана ranijeВук Бачановић: Кратка историја народа који је случајно залутао у сопствену прошлост
-
Politika4 дана ranijePerić izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada
-
Politika4 дана ranijeSpajić: Danas Kneževiću i zvanično možemo čestitati koaliciju sa DPS-om
-
Zeta5 сати ranijeBranko Noković podnio neopozivu ostavku na mjesto predsjednika OO SNP Zeta
-
Politika2 дана ranijeKnežević: Bolje biti i narkoman nego bot PES-a
-
Hronika1 дан ranijeMisterija zetskog kokaina: Tona droge zaplijenjena, naručilac nepoznat?
-
Sport2 дана ranijeRK Zeta na “Mini Trofeju Trebjese”: Najmlađe rukometašice napravile važne korake

