Zeta
Opština Zeta: Naredna tri dana uklanjanje otpada – poziv na građansku odgovornost
Sekretarijat za uređenje prostora, zaštitu životne sredine i saobraćaj je u saradnji sa Čistoćom krenuo sa uklanjanjem otpada sa javnih površina, konkretno pored kontejnera, a akcija će trajati naredna tri dana, do uklanjanja kompletnog otpada.
Ovim putem apelujemo na građane da ne odlažu otpad pored kontejnera (ni biljni, ni komunalni) već da koriste reciklažna ostvra i dvorište. U slučaju da su kontejneri puni, molimo vas da prijavite to sekretarijatu pozivom na broj 020677308 i sačekate njihovo pražnjenje kako bi vaš otpad odložili na mjesto predviđeno za to.
Takođe, za veće količine, na raspolaganju su i privatne ture koje organizuje Čistića doo, a istu možete zakazati putem broja telefona 020625349 ili 067207720.
Za zaštitu životne sredine i kontrolu otpada, svi snosimo odgovornost i svi moramo dati svoj doprinos.
Zeta
Branko Noković podnio neopozivu ostavku na mjesto predsjednika OO SNP Zeta
Predsjednik Opštinskog odbora Socijalističke narodne partije (SNP) Zeta Branko Noković podnio je neopozivu ostavku na tu funkciju, saopštenje objavljujemo u cjelosti:
Ovim putem podnosim neopozivu ostavku na funkciju predsjednika Opštinskog odbora Socijalističke narodne partije Zeta.
Odluku donosim nakon dužeg perioda suočavanja sa konstantnim opstrukcijama i sabotiranjem mog rada od strane dijela članova Opštinskog odbora, što je svoj konačni epilog dobio glasanjem za moju smjenu sa mjesta direktora KIC-a Zeta od strane člana SNP-a, koji predstavlja našu partiju u Savjetu ustanove, a za interes druge partije.
Takav postupak samo je potvrdio ono na šta sam duže vrijeme ukazivao – da su pojedinci unutar naših redova djelovali protiv interesa partije, ali i protiv mene lično i profesionalno.
Funkciju direktora Kulturno-informativnog centra Zeta obavljao sam časno, odgovorno i pošteno, vodeći se isključivo interesima ustanove i građana Zete. Rezultati ostvareni tokom mog mandata ostaju najbolji dokaz posvećenosti poslu koji sam obavljao.
Kao dijete funkcionera koji je jedan od osnivača SNP-a i kao predsjednik OO SNP Zeta uvijek sam jasno i dosledno artikulisao politiku naše partije, štiteći njene programske principe i vrijednosti. Istovremeno bio sam glas građana Zete i branio njihove interese kad god je to bilo potrebno. To sam pokazao i pružanjem podrške protestima u Botunu i opet bih uradio isto, jer smatram da je obaveza svakog odgovornog političkog predstavnika da stane uz svoje građane kada su ugroženi njihovi legitimni interesi.
Nakon moje smjene sa funkcije direktora KIC-a Zeta, inicirao sam sazivanje Glavnog odbora partije kako bi se otvoreno razgovaralo o problemima u OO SNP Zeta i pronašao put ka rješavanju situacije. Umjesto toga, sazvano je Predsjedništvo partije na kojem mi nije omogućeno da iznesem svoj stav o cjelokupnoj situaciji, jer nekome to nije odgovaralo.
Kao neko ko je branio izvorne vrijednosti SNP CG, sa dubokim razočarenjem konstatujem da SNP danas nije ona partija u koju sam vjerovao i kojoj sam posvetio svoj politički angažman. Uprkos svemu ostajem dosledan vrijednostima koje sam zastupao tokom obavljanja ove funkcije – poštenju, odgovornosti, zaštiti interesa građana i borbi za istinu. Na tim principima sam radio do sada i na njima ću istrajati i ubuduće.
Zeta
ZetaCast: Luka Krstović o Zeti, poljoprivredi i izazovima lokalne politike
U trećoj epizodi podkasta ZetaCast gost je bio Luka Krstović, odbornik u Skupštini opštine Zeta, ekonomista i uspješan poljoprivredni proizvođač.
U podkastu smo govorili o njegovom životnom putu, od školskih dana i studija ekonomije, preko razvoja porodičnog biznisa u poljoprivredi, do ulaska u politiku i rada u lokalnoj samoupravi.
Krstović je podijelio svoje stavove o razvoju Zete, položaju poljoprivrednika, izazovima sa kojima se suočavaju mladi ljudi, kao i o tome kako uskladiti porodični život, posao i političke obaveze.
Priroda i društvo
Uspjeh đaka SMŠ “Golubovci” na takmičenju u Turskoj: Srebro Blažu Đuretiću
Učenik obrazovnog programa Kuvar u Srednjoj mješovitoj školi „Golubovci“, Blažo Đuretić, ostvario je izuzetan uspjeh na međunarodnom kulinarskom takmičenju u Turskoj, osvojivši srebrnu medalju kao član tima Udruženja šefova kuhinja Crne Gore.
Mirko Popović, profesor kulinarstva, rekao je da je Blažo na najbolji način predstavio školu, kao i državu.
View this post on Instagram
“Nakon međunarodnog takmičenja u Novom Pazaru gdje je pokazao umijeće i znanje i osvojio treće mjesto Blaža Đuretića pozvali su iz Udruženja šefova kuhinje Crne Gore da učestvuje na takmičenju u Turskoj. Ponosni smo na učenika koji je pokazao sve što je naučio u školi i predstavio nas na najbolji mogući način”, rekao je Popović.
-
Politika4 дана ranijeKnežević: Ne može jedan Singapurćanin više voljeti Podgoricu od mene
-
Kolumne3 дана ranijeВук Бачановић: Кратка историја народа који је случајно залутао у сопствену прошлост
-
Politika4 дана ranijePerić izabran za predsjednika Skupštine Glavnog grada
-
Politika4 дана ranijeSpajić: Danas Kneževiću i zvanično možemo čestitati koaliciju sa DPS-om
-
Zeta4 сата ranijeBranko Noković podnio neopozivu ostavku na mjesto predsjednika OO SNP Zeta
-
Politika2 дана ranijeKnežević: Bolje biti i narkoman nego bot PES-a
-
Hronika24 сата ranijeMisterija zetskog kokaina: Tona droge zaplijenjena, naručilac nepoznat?
-
Sport2 дана ranijeRK Zeta na “Mini Trofeju Trebjese”: Najmlađe rukometašice napravile važne korake

